Bu yazımızda ,inşaatlarda kullanılan,bildiğimiz çimentodan,beton bloklarlar ile farklı ,işe yarar,masrafsız çalışmalar var. Yatak yapımından, kitaplığa,tv ünitesinden saksıya, koltuktan, mangal yapımına kadar çok geniş yelpazeli bir kullanım alanına sahipler. Az maliyetli bu çalışma ile ,ister bahçenizde ister evinizin içinde birçok yaratıcı çalışma yapabilirsiniz.Umarım yapacağınız çalışmalara ilham kaynağı olabilecektir. Hadi bakalım neler yapabiliriz:)

MALZEMELER: 

* Tuğla Bloklar

* Boya ( İsteğe Bağlı )

 

Tuğla bloklardan Tv ünitenizi yapmaya ne dersiniz?  Tuğla blokları, içleri delikli, ikili,kalın ,ince olmak üzere farklı ölçülerde bulunuyor. Siz büyük boy  ,içi delikli kalın  ve ince olanlarından 27 tane temin etmelisiniz.Ayrıca siyah melamin kullanılmış bu çalışmada. Tuğlaların arasına koyacağınız melamin tahta ile çatı oluşturuyorsunuz, tuğlalar direk görevi görüyor. Tuğlalar boyanmamış,  tv ünitesinin arkasındaki  duvar, doğal tuğla görünümlü  kaplama olduğu için,doğal görünüm bu çalışmayla tamamlanmış. Odanın doğallığına uyum sağlarken, tuğlaların içinin boş olması, Cdler, Kasetler,Müzik Sistemi ,Uydu Alıcısı için yer sağlamış oluyor.  Basit  ve  Kullanışlı bir çalışma.

 

* Tuğlalardan Yatak da yapılabiliyor, alta yerleştireceğiniz tuğlalarınızın üstüne,ahşap tahtaları yerleştirdikten sonra yatağınızı yerleştiriyorsunuz. Bu kadar basit. İsterseniz boyayabilirsiniz, tuğla üzerinde boya barındırmadığı için birçok boyayı rahatlıkla tutacaktır. Tuğlaların içleri boş olduğu için ayakkabılarınızı, terliklerinizi yerleştirebilirsiniz.

Süslü Saksılar:*Tuğlalarınıza küçük renkli baskılar yapabilir, ya da boyayabilirsiniz. İçlerine de küçük saksılar yerleştirebilirsiniz. Hem doğal,güzel bir ev objesi hem de saksı elde etmiş olursunuz.

 

Tuğlalardan bir Koltuk. 32 adet tuğla ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. İsterseniz renklendirebilir, odaya ,duvarlara uygun hale getirebilirsiniz. Üzerine dikeceğiniz, sünger kaplamalı bir minderle ,rahat hale getirir, kırlentlerle uyumu tamamlarsınız. İçlerine ayakkabılarınızı da yerleştirebilir ,oturma alanınızı aynı zamanda depolama alanı olarak kullanırsınız.

Tuğlalardan Kitaplığa Ne Dersiniz ? Tuğlalardan direk oluşturuyor, istediğiniz ölçüde tahtalarla kat çıkıyorsunuz. Oldukça işe yarar bu çalışmada da maliyet çok düşük tek gerekli olan tuğlalar ve tahta parçaları. En üst ( tavana koyacağınız tahta) en alt ( zemin ) baskılama yaptığı için,ağırlıklara karşı direnç gösterecektir, kalın kitaplarınızı da gönül rahatlığı ile koyabilirsiniz.

 

Mangal mı ?Bu son çalışmayı sizlerle paylaşmasam olmazdı 🙂  Tuğla karın doyurmaz diyenler,yemeğini taştan çıkaranlar 🙂 Çok pratik bit yöntem 🙂

İki tuğlayı üst üste dizin,alttakinin delik kısmı yere baksın,üsttekinin delik kısmı yukarı.Böylelikle içine kömür yerleştirebilir, küçük bir mangal elde edebilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..