Modern ev hanımları için faydalı olabilecek 11 Pratik bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Hayatı kolaylaştırmak için küçük ipuçları her zaman işimize yaramıştır. Temizlikten mutfak tüyolarına kadar faydalanabileceğiniz bu paylaşımları siz de denemeye başlayın.

 Buyurun bu 10 tüyoyu sizlerle paylaşalım:

   1. Kolay temizlik için tuz kullanın

 

Daha önce ocak gözlerinin etrafına ince bir tuz tabakası koyarsak, pişirimden sonra ocağı yıkamak çok daha kolay olacaktır: tüm damlalar ve sıçramalar üzerinde kalacaktır. Ocak soğuduğunda, tuzu nemli bir bezle temizlemek yeterli olacaktır ve herhangi bir baskı uygulamanıza gerek kalmayacaktır.

   2. Bıçağı Hızlı bir şekilde   keskinleştirmek için:

 

Elinizde bir bıçak bileyici yoksa, normal bir porselen plakanın alt kenarı yardımıyla, bıçağı keskinleştirebilirsiniz.

   3. Hızlıca havuç temizleyin

 

Bir havuç bir tel sünger ile hızlı bir şekilde temizlenir. Bu şekilde uygularsanız daha hızlı olacak ve atık daha az olacaktır.

  4. Ekmek kırıntılarını hazırlayın

Ekmek kırıntılarını yapmanın en kolay yöntemi, önce buzdolabında bir parça ekmeği dondurup ardından rende üzerine ovalamaktır.

  5. Manikürünüz bozulmasın istiyorsanız :

 

Eldivenleriniz ev işlerinizi yaparken ,tırnaklarınızı korumada yeterli olmuyorsa; eldivenin her parmağına bir parça pamuk koyun. Bu şekilde eldivenin uç kısımları yırtılmayacak ve tırnak bakımınız bozulmuş olmayacaktır.

   6. Kırık bir yumurta nasıl kolayca temizlenir

 

Yerden kırık bir yumurta temizlemek oldukça zordur. Ancak

buy cheap kamagra online

, üzerine tuz koyar ve 5 dakika beklerseniz, karışım kurur ve bir faraşla hızlı bir şekilde kaldırılabilirsiniz.

  7. Lezzeti koruyun

Başları bir kutuda veya bir kapta tutarsanız ve tuzlu bir tabaka ile kaplarsanız, sarımsak tazeliğini veya lezzetini kaybetmez.

 8. Böceklerden Uzak durabilmek için:

Defne ; bir şeker kasesinde, ekmek sepetinde, unlu torbalarda, çiçek saksılarında karıncaları, güveleri ve diğer böcekleri etkili bir şekilde uzaklaştırır.

  9. Yün giysileri doğru şekilde kurutun

 

Yünlü bir kazağı kurutmak için en iyi yöntem: eski çorapları alın, çorapların belini süveterin boynuna ve “bacakları” magazinlere koyun, kurutucuya veya kurutucuya asın. Böylece, kazak uzamaz ve daha hızlı kurur.

  10. Eski şeylerinizi yeni bir şekilde kullanın

 

Eski bir çaydanlığınız varsa ve sızdırdığı için kullanamıyor ancak atmak da istemiyorsanız bu öneri çok işinize yaraycak. Sıkça halat ,rafya veya yün ip kullanıyorsanız, demlik içine yerleştirin, ucu ağızlıktan geçirin ve ihtiyacınız olan ölçüyü kesin. Böylece, ip asla dolanmayacak ve her zaman elinizin altında olacak.

  11. Kolayca düğümleri atın

Bebe pudrası yardımı ile sıkı bir düğüm gevşetmek oldukça basit. Düğümün üzerine dökeceğiniz bebe pudrası, bağcıkları çok daha kolay çözmenizi sağlaycaktır.

 Siz de bu tavsiyeleri işe yarar buluyorsanız sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..