Saçlarınızı Hızla Uzatacak – Dökülmeleri Durduracak Pratik ve Doğal Saç Bakımı Tarifleri Siz de Öğrenmek İsterseniz yazımıza buyurun . En önemli aksesuarlarımızdan biri de saçlarımızdır. Hepimiz sağlıklı, gür , parlak saçlara sahip olmak isteriz. Sağlık nedenleri dışında ,gücünü yitirmiş, kırılmalar olmuş saçlara formunu geri kazandırıp , yumuşacık ,güzel saçlara nasıl kavuşabilirsiniz ?

Bu yazımızda bunlara cevap veriyoruz. Uzun yıllardır, saç şekillendirmeyi , boya ve bakım yapmayı çok sevdiğim için bu konuda hep araştırmacı olmuşumdur, kimi zaman izlemiş ,kimi zaman okumuş, sormuş kimi zamanda deneme yanılma yöntemleriyle doğruyu bulmuşumdur. İşte size zahmetli kısımları atıyor, kesinlikle işe yarayacak Denediğim ve Fayda gördüğüm tüm SAÇ Bakımı Tariflerimi yazıyorum.

     Başka Bir Yerde Bulma Olasılığınız Çok Az olan Bu tarifle başlamak istiyorum :

     SAÇ KREMİ İLE GEÇİCİ BREZİLYA FÖNÜ TARİFİM :

  • 1 kase saç kremi

  Evet yanlış okumadınız , tek bir ürünle, saç kremiyle harika parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Uygun fiyata aldığınız saç kremini ( büyük ucuz olanlardan alın, hiç fark etmiyor ) bir kabın içine dökün, saçlarınız bu kabın içine girecek şekilde kafanızı eğin.

  Tercihen televizyon karşısına geçin, krem dolu kaseye saçlarınızı salın. Saç diplerinize gelmemeli krem ,diplerden bir karış geriden başlayın. Ne kadar çok beklerseniz o kadar fayda göreceksiniz. Ben genelde 3-4 saat bekliyorum. Sonrasında her zamanki gibi saçlarınızı yıkayın.

Haftada bir kez yaptıktan sonra ,saçlarınızın ne kadar beslendiğine ,düzleştiğine ve parladığına inanamayacaksınız, Aynı Brezilya Fönü yaptırmış gibi yumuşayacak.

   SAÇ BOYARKEN BAKIM YAPMAK:

Beyazları kapatma amaçlı ya da renk değiştirmek ve sabitlemek amaçlı saçlarımızı boyuyoruz. Boyamanın zararlarını aza indirgeyen hem de bakım yapmanızı sağlayan şey ise ; boyanın içerisine bakım yağları eklemek; badem yağı ,zeytin yağı, Hindistan cevizi yağı, argan yağı… İstediğiniz birkaç yağı da birleştirip harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Her zamanki süre kadar bekler, ve yıkarsınız.

Saç boyama ,turunculuğu giderme, ışıklandırma yaptığım aynı zamanda saç BAKIMIMI yaptığım bu videoyu da izleyebilirsiniz

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI:

Anında parlaklık veren bir diğer tarif Hindistan cevizi yağı kullanmak. Ben aktardan 15tl ücret ödeyerek aldım. Katı halde olanlarının daha etkili olduğunu duydum, bir kaşık yardımıyla çıkarıyor, avcumda eritiyorum. Sonrasında ,saç diplerime ve saçıma masaj yaparak uyguluyorum( yağlanma varsa saçınızda ,diplerden uzak çalışın ) . Mümkün olduğu kadar uzun süre saçınızda bekletin, hatta akşam sürüp ,streç filmle sarar ve sabah yıkarsanız çok daha iyi olacaktır. Sonrasında yıkıyoruz. İlk günden itibaren farkı anlayacaksınız. İstediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz. Bu arada çok uzun süre bitmiyor ürün, ve kokusu müthiş 🙂

YUMUŞAKLIK VEREN BİR DİĞER TARİFİM:

*2 yemek kaşığı Bal

*Yarım fincan Zeytinyağı

Bu tarifte saça sıcak uygulama yapmak, maskenin daha iyi nüfuz etmesini sağlıyor. Bir havluyu ütüyle ısıtın. Balı ve zeytinyağını karıştırın. Saç dipleri hariç tüm saçınıza sürün. Isıttığınız havluyu sarın. 1 saat bekleyin .Ilık suyla durulayın balın gitmesi için saçınızı çok yıpratmayın, şampuan ve krem hemen sorunu çözecektir .Haftada bir kez uygularsanız çok daha yumuşak saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Not : Bu karışıma yumurta da ekleyebilirsiniz, ben aynen kendi yaptığım tarifleri verdiğim için bunu tercih ettim.

Şimdi de Küçük Tüyolar:

  • Maske sonrası, kullandığınız maddeyi saçınızdan atmak uğruna çok fazla yıkayıp daha beter hale getirmeyin. Suya temas ettirmeden önce, şampuanı sürüp ovuşturursanız ,çok daha kolay akacaktır madde.
  • Eğer doğal maskeniz arttıysa, cildinize de sürmeyi unutmayın, iki bakımı birden yapabilirsiniz.
  • Maskeyle uğraşmak istemiyorsanız, banyodan çıkmadan önce bir kaba elma sirkesi ,su karışımı yapıp ,saçınızı bunla yıkar çıkarsanız, parlaklığına kavuşacaktır. Ben maskesiz geçirdiğim haftaları bu basit yöntemle kapatıyorum.
  • Hep aynı marka ,şampuan, saç kremi ya da bakım ürünü kullanmayın, değiştirmeniz gerekiyor ( değişen iklim şartları, saç boyama ,kepeklenme, yani saçınızın o an ihtiyaç duyduğu ürün ne ise onu alın.
  • Soğuk şok yapmak, saç derinizdeki gözenekleri kapatarak, deride dengelenme sağlar, kepeği ve deri problemlerini azaltır.

Umarım tüm bu detaylar ve Maskeler işinize yarar ve daha güzel saçlara sahip olursunuz…

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..