Sağlığımız için tehlikeli bir durum yaratmasalar da Keloidler ve Yara izleri kimi zaman can sıkıcı olabiliyor,özellikle de izler görünür yerlerdeyseler. Cerrahi yöntemlerle onlardan kurtulmak hem maddi zorluklar çıkarabilir hem Keloidlerin kendini tekrarlaması oldukça yüksek bir olasılıktır.

Peki Keloid nedir ? Neden oluşur? Kurtulmak İçin Deneyebileceğimiz Doğal ,Basit ve Etkili Yöntemler Nelerdir ?

Keloid ,anormal yara iyileşmesidir,yaralar iyileşirken doku onarımı yapılır ve yara iyileştiğinde bu onarım durur,ancak Keloidlerde bu onarımın devam etmesi sonucu iyileşen yara büyür.

Özellikle ergenlik ve hamilelik dönemlerinde ve hormon hastalıklarından kaynaklı Hormonların fazla çalıştığı zamanlarda karşılaştığımız Keloid, vücudumuzda genellikle, omuz,sırt, alt bacak , göğüs ön yüzü, kulaklar ve çenede oluşabilir.  Yara ve Yanıklar sonrası * Cerrahi müdahaleler sonrası * Sert dikişler * Aşı sonrası * Su Çiçeği veya Böcek Sokması sonucunda Keloid olabilir.

Keloid Nedir ,Nerelerde ve Neden Oluşur Öğrendikten sonra Kurtulmanın Doğal Yollarına Geçebiliriz :

ELMA SİRKESİ:

Bir parça temiz pamuk üzerine dökeceğiniz Elma Sirkesini, Keloid ve yara izlerinden kurtulmak istediğiniz bölgeye sürün, nüfuz etmesi ve kuruması için biraz bekleyin ,günde birkaç kez uygulamayı tekrarlayarak izlerin büyük oranda azaldığını görebilirsiniz.

LİMON SUYU:

Birçok derde deva Limon suyunu izleri gidermek için de kullanabilirsiniz. Cildin iyileşmesine yardımcı olurken,içeriğindeki C Vitamini ile yara izinin görünürlüğünü azaltmada oldukça etkilidir. Pamuklu bir beze Limonu sıkın, izin olduğu bölgeye uygulayın, birkaç dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Düzenli olarak tekrar edin.

ALOE VERA

Cildi nemlendiren, tazeleyen ,iltihapları azaltıp kaşıntı ve enfeksiyonlara iyi gelen Aloe Vera ,gerçekten çok işe yarıyor. Yapmanız gereken, bitkinin ortasındaki jel kısmı bir kaşık yardımıyla çıkardıktan sonra ,yara izi olan bölgeye sürün ,dairesel hareketlerle masaj yapın.30 dakika bekleyin,ılık su ile durulayın. Sivilceler,yaralar,izler, selülit ,doğum ameliyat izleri için ,cildi güzelleştirmek için doğanın bir mucizesi olan bu bitkiden mutlaka faydalanın.

KARBONAT

Yara izlerinin geçmesi ,eksfoliyasyon yoluyla ,yeni sağlıklı cilt hücrelerinin üretimini arttırabilmek için ,birçok alanda işimize yarayan Karbonatla mümkün. 1 çay kaşığı Karbonatla,3 çay kaşığı Suyu macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. İyileşmesini ,temizlenip ,tazelenmesini istediğiniz alana ,sürüp kurumasını bekleyin, peeling etkisi yaparak ciltten atın. Ilık su ile durulayın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..