Geri dönüşüm projelerini seviyorsanız bu çalışma tam size göre. Oldukça kolay, masrafsıza yakın ve kısa sürede yapabileceğiniz bir çalışma, üstelik çalışma bittikten sonra kimse basit bir plastik olduğunu düşünmeyecek.

İçerisine koyacağınız çiçek veya süslemelerle vazo olarak kullanabileceğiniz gibi, içini su ile doldurarak ağırlık yapmasını sağlar ,ağzını kapatırsanız ,kapılarınızın çarpmasını önleyen ,aynı zamanda şık duran bir objeye sahip olursunuz. Şimdi bakalım neler gerekiyor ve nasıl yapılıyor.

GEREKLİ MALZEMELER:

*Plastik şişe

* Tutkal

*Gazete

*İp veya eski bez parçaları

*Kuru yaprak,süsleme malzemeleri

*Sprey boya

YAPIM AŞAMASI:

♥Boş şişeyi iyice yıkayıp kuruttuktan sonra, gazete kağıtlarını gelişi güzel bir şekilde kesin. Tutkal ile Suyu karıştırıp ,gazeteleri içine batırın.

♥ Şişenin bir kısmına tutkal sürüp, tutkallı suya batırıp çıkardığınız gazeteleri yapıştırın. Tüm şişeyi bu şekilde kaplayın.

♥Gazete ile sardığınız şişeyi kurumaya bırakın,15 -20 dakika içinde kuruyor.

♥Artık süsleme kısmına geçebiliriz. Ben eski bir atleti kesip,şişenin etrafında döndürerek şekiller verdim, gazeteden hızlıca çiçek motifi yaptım ve motifin etrafına kuru yapraklar ve boncuklar yapıştırdım .(tutkalla kolayca yapışıyor) Kuru yapraklarınız yoksa ,ceviz, fındık ,fıstık kabuğu ,düğme de kullanabilirsiniz.

♥Süsleme bittikten sonra boyama aşamasına geçebilirsiniz. Kırtasiyeden 5 liraya alacağınız herhangi bir marka Sprey boya kullanabilirsiniz, Bakır boya tercih ederseniz tek kat yeterli olacaktır, bir kutu ile 2 şişe rahatça boyayabilirsiniz.

HAZIR 🙂 İşte Bu Kadar Kolay 🙂

Kurumaya bırakın ve dilediğiniz oda da ister vazo,ister süs objesi ister kapı önü çarpması önleyicisi olarak kullanın. Keyifli Çalışmalar.

Bu Çalışmanın Videosunu İzlemeye Ne Dersiniz ?

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..