“Hamile misiniz?”Sorunun cevabını bulmanızı sağlayacak bu doğal yöntemleri evde hiçbir risk almadan deneyebilirsiniz. Adet döneminin eksikliğini veya düzensizliğini etkileyebilecek stres ve bazı tıbbi durumlar gibi diğer pek çok faktör olsa da, hamile kalmak isteyen kadınlar bunu doğrulamak için endişeye kapılırlar.

Öte yandan, hala bebek sahibi olmak istemiyorsanız, hamile olup olmadığınızı bilmek isteyeceksiniz. Ev testleri artık bekleyemediğinizde size yardımcı olabilir ve “zaten” şüphelenilen şeylerden kurtulmak istersiniz.
Evdeki gebelik testlerinin bilimsel dayanağı nedir?

Tüm gebelik testlerinde, “insan koryonik gonadotropin” adı verilen ve “idrarla atılan” gebelik hormonunun varlığı aranır. Bu hormon, bir kadın bir bebeği beklediğinde serbest kalır ve idrarda hamile olup olmadığını belirleyen miktarıdır.

Testleri yapmadan önce:

Ev yöntemlerini kullandığınızı ve sonuçların, kullandığınız materyallere ve testlerin gerçekleştirilmesine bağlı olduğuna dikkat edin. Örneğin, idrar ile yapılan testlerde, sabahın ilk idrarının daha kesin olması için her zaman kullanılması önerilir. Öte yandan, bu testlerden herhangi birini kullanacaksanız, daima doktora danışmalısınız.

Burada, herhangi bir risk almadan evde yapabileceğiniz 7 adet evde hamilelik testi göreceksiniz.

Tabii ki kan testleri ve diğer muayenelerle hamileliğinizi doğrulamak için daha sonra bir doktora gitmeyi unutmayın.

Cam kavanozda İdrar

Bu testte, tamamen kuru ve temiz olması gereken bir cam şişede idrar yapmanız gerekecek. Kapağını kapatın ve gece boyunca buzdolabında bırakın, ya da soğuyana kadar en azından birkaç saat bırakın. Yüzeyde beyaz bir köpük oluşursa, hamilesiniz. Köpüğü “parçacıklar” olarak tanımlayan kadınlar var, çünkü bu köpük gibi bir köpük haline gelmiyor, ancak bir dizi beyaz partikül gibi görünüyor. Eğer bu köpük veya partiküller altına düşerse sonuç negatif olur.

2. Yağ

İdrarınızı koyduğunuz bir kavanoza yağ damlatınız. Yağ döktüğünüzde damlalar bir araya gelip eriyip sadece bir “büyük damla” meydana getirirse hamile olduğunuz anlamına gelir. Aksine, petrol küçük damlalar halinde bölünürse, sonuç negatif olur.

3. Şeker

Bir önceki teste çok benzer, fakat şeker ile. Üç büyük kaşık şekeri bir kutuya koyun. Şimdi, şeker üzerine idrarınızı dökünüz. Şeker eriyip giderse sonuç negatif olur, ancak bloklar veya topaklar oluşursa, hamilesiniz anlamına gelir.

4. Klor

Dikkatli bir şekilde, kloru, diğer maddelerden arınmış mükemmel temiz bir kaba koymalısınız. İdrar, klorü eriteceği zaman sonuçlarını bileceksiniz: İdrar ve klor karışımı çok az değişmişse veya renk ve kıvamda çok küçük değişiklikler üretiyorsa, hamile değilsiniz. Klor reaksiyona girdiğinde ve karışım bir efervesans veya köpük olarak hareket etmeye başladığında sonuç pozitiftir.

5. Sirke

Evde sirke çoğunlukla bulunduğu için, en kolay ev testi yöntemlerinden biridir. Sabah ilk idrarla ve temiz bir kavanozla, bir yemek kaşığı Sirke ilave edin ve çalkalamadan 20 dakika bekletin. Eğer bu süre sonunda bir köpük oluşur ve karışım renk değiştirirse gebelik var demektir. Öte yandan, yoğunluk ve renklenme açısından bir değişiklik olmazsa, negatif olur.

6. Karahindiba yaprakları

Aktarlarda bulabileceğiniz Karahindiba Yapraklarının üzerini kaplayacak kadar idrarınızı bırakıyorsunuz . 10 dakika bu şekilde bekletin. Yapraklardaki renk değişimi ve yapraklar üzerinde kırmızımsı lekeler oluşursa, sonuç pozitiftir.

7. Diş macunu

Bu test için temiz bir tabak üzerine biraz diş macunu yerleştirmeniz gerekecek. Diş macunu üzerinde birkaç damla idrar ekleyin. Birkaç dakika sonra diş macunu tepki verirse, yani köpük veya kabarcık oluşmaya başlar ve hatta mavimsi hale gelirse, hamilesiniz anlamına gelir. Hiçbir şey olmaz ise hamilelik yoktur.

Bu ev testleri yıllar önce, büyükannelerimiz tarafından yapıldı,elbette yıllar önce bir kadının hamile olup olmadığını anlamak o kadar kolay ya da hızlı değildi. Bu testlerin ötesinde vücudunuzun gösterdiği belirtilere dikkat etmek önemlidir. Birçok kez, gebelik belirtileri en iyi testtir. İlgili tüm testleri yapmak için en kısa sürede doktorunuza danışmaktan çekinmeyin ve sonuçta olumlu olup olmadığından emin olun.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..