Dünyada en çok insan ölümüne neden olan canlı türü Sivrisinek, insanı çıldırtan sesi,verdiği rahatsızlığı ile günümüzü gecemizi huzursuz geçirmemize sebep olur. Sivrisinek kovucuları ,sağlığa verdiği zararlardan dolayı kendimize ve çocuklarımıza, evcil hayvanlarımıza sürmek veya teneffüs ettirmek istemeyiz, geçici çözümlere yüksek maliyetler vermek istemeyebiliriz, ya da bazen elimizin altındaki ürünü kullanmak daha cazip gelebilir.

 Bulunduğunuz ortama yakın çöp konteyneri , bolca bitki, çiçek veya evin içindeki yiyecek atıkları Sivrisineklerin sizi daha çok ziyaret etmesine sebebiyet verebilir.

 Yazımızda bu sevimsiz canlılardan nasıl uzak durabiliriz öğreneceğiz, sunacağımız doğal ve düşük maliyetli önerileri deneyebilir, Sivrisineklerden Kurtulabilirsiniz.

  Sivrisineklerden Kurtulmak İçin

Çözüm 1

Sirkeli Su: En basit ve hızlı sonuç alabileceğiniz yöntemlerden birisidir. Bir bardağın içine ,yarıya kadar Elma Sirkesi doldurun. Bardağın üstünü, streç film ile kapatın,üzerini iğne ucuyla küçük delikler açın, odanıza yerleştirin, sivrisineklerden kurtulun.

Çözüm 2:

Limon Karanfil : Ortadan ikiye kestiğiniz Limonların iç kısımlarına ,4-5 tane Karanfil saplayın,odanızın belirli yerlerine yerleştirin. Hem odanız güzel kokacaktır hem de yaydığı kokudan rahatsız olan Sivrisinekler evinizi terk edecektir.

Çözüm 3:

Bozuk Süt – Karabiber: Kokusuna dayanamadıkları bir diğer şey ise, süte ekleyeceğiniz Karabiber. Bozuk sütünüzü dökmeyin, içerisine bir yemek kaşığı  karabiber ekleyip odanıza yerleştirin, koyduğunuz bölgenin yakınına gelemediğini göreceksiniz.

Çözüm 4:

Fesleğen : Bu sene Sivrisinek çıkmadı sanki ne dersiniz ,diye sorduğumda bahçenin ve balkonun birçok yerine ekili Fesleğenlerin kokusu cevap oldu. Güzel kokuları sizi ferahlatırken, Sivrisinekleri uzaklaştırması rahatça yaşamanızı sağlayacak. Bahçenize, pencere kenarlarına , balkonunuza Fesleğen ekmeyi deneyebilirsiniz, güzel bakarsanız ,çok hızlı bir şekilde büyüyor,kök salıyor.

Çözüm 5:

Sarımsaklı Su : 1 Litre suya , 30 diş Sarımsak ekleyin ve 10 dakika kadar pişirin, ılındıktan sonra vücudunuza sürerseniz Asla yanınıza yaklaşamazlar, tabi sadece Sivrisinekler değil 🙂 tabi bazen öyle rahatsız ediyorlar ki, en etkili çözüm ne ise onu uygulamaya razı oluyoruz, bu çözüm böyle durumlar için uygulanabilir .

Çözüm 6:

Naneli Su : Vücudunuza sürüp Sivrisinekleri uzak tutabileceğiniz bir diğer su karışımı ise; bardağın içine su koyun ve iyice ezdiğiniz nane yapraklarını içine atın, 5 dakika kadar bekleyin ve naneli suyu vücudunuza sürün, kokusu güzeldir,cildinize süreceğiniz diğer Kimyasal karışımlar gibi zararlı değildir tam tersine faydalıdır.

Peki NEDEN BEN , onlarca kişi varken neden bana geliyor diyorsanız, Beslenmenize Dikkat etmeniz gerekiyor. Sorun siz de değil,beslenme şeklinizde 🙂 Beslenmenizde Şunlara Dikkat Ederseniz Sivrisinekleri Uzak Tutabilirsiniz :

C Vitamini ağırlıklı beslenin.

Yeşil ve Kırmızı Mercimek Tüketin.

Yüksek Potasyumlu gıdalardan uzak durun.

Tuz tüketiminizi azaltın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..