Muz Kabuğu,oldukça faydalı besinleri barındırır. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu liflerin, vitaminlerin ve minerallerin en yoğun olduğu yerdir.

Aşağıda, muz kabuğunun bazı faydalarını ayrıntılarıyla anlatacağız. Çoğumuz bu verileri bilmiyordur, ancak bugün muz kabuğunun yardımıyla yapabileceğiniz bazı güzellik ipuçlarını paylaşacağız.

Muz kabuğunun genel vücut ve sağlık için kullanımı

Sivilceleri önler

Muz kabuğu,akne oluşumunu önleyen ve var olan akneleri yok etmeye yardımcı olan enzimleri barındırır. Gözenekleri  ve aşırı yağları temizler. Muz kabuğunu doğrudan cilde uygulayın ve 30 dakika bekletin. Süre sonunda bol su ile yıkayın.

Siğil tedavisi

Siğil üzerine muz kabuğu parçaları uygulayın, tutturmak için yapışkan bant yerleştirerek bütün gece siğilleriniz üzerinde kalmasını sağlayın. Sabah kaldırıp,uygulama yaptığınız bölgeyi temizleyin. Siğilin boyutu küçülene ve koparılıncaya kadar bu işlemi tekrarlamalısınız.

Isırık ve döküntülerden kaynaklı ağrıyı azaltmak

Muamele edilecek alanın tamamına muz kabuğunun iç kısmını sürün. Bu cildin soğumasına ve döküntünün sakinleşmesine yardımcı olur.

Çürükleri -Morlukları iyileştirir

Kabuğu etkilenen kısım üzerine yerleştirin ve yapışkan bant ile örtün. Bu işlemi çürük bölgenizdeki renk düzelene ve yaranız iyileşene kadar günde üç kez yapın.

Diş Beyazlatma

Kabuğun iç kısmını dişlerinize sürtün, haftada iki kez bu işlemi tekrarlayın ve sonuçları fark edeceksiniz.

Gübre olarak Kullanın

Muz kabuklarını,iyileştirmek,canlandırmak istediğiniz bitkilerin veya çiçeklerin saksısının içine yerleştirin. Bu, büyümelerini sağlayacaktır ve bitki bakımınızı bu kadar kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz,üstellik masrafsız.Ertesi günden itibaren,bitkinizdeki canlılık dikkatinizi çekecektir.

Tüm bu uygulamalar,günlük hayatınızda işinize yarayacak , hayatınızı kolaylaştırırken,sizi müsriflikten uzaklaştıracaktır.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
1
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..