Nasır, genellikle ayaklarda meydana gelen ve derinin sertleşmesiyle oluşan bir tabakadır.Çoğu zaman yanlış ayakkabı seçimi sonrası meydana gelir ve yaşam kalitenizi neredeyse yerlere düşürür.Ama bu meretten kurtulmak mümkün, üstelik bir günde! Ertesi gün o ayakkabıyı giymemek şartıyla tabii !
Öncelikle konumuza nasır nedir? diye başlayalım: Çoğunlukla eller ve ayaklarda meydana gelen, el ve ayakların bir yerlere sürtünmesi sonrası üst derinin sertleşmesiyle oluşan deridir.
Yanlış ayakkabı seçimi ise bu sürtünmeye sebep verecek durumlardan en çok karşılaşılanıdır.

Sadece yanlış ayakkabı seçimi değil, nasıra sebep olan birçok faktör vardır, bunlar ise:

Ayağa küçük gelen ayakkabı
Yüksek topuklu ayakkabı
Ayağın fazla kemikli olması
Ayağı yanlış basmak
Nasır için çeşitli tedavi yöntemleri deneyip yine de kurtulamadıysanız, bu yazı tam sizler için.

Ne varsa mutfağımızda var deyip şifayı bitkilerde ve gıdalarda arıyoruz. Nasır bandına göre 10 kat daha etkili yöntemeleri sıralayacak olursak:

1. Mısır Nişastası
Ayakkabı vurmasının yanı sıra nasıra sebep olan şeylerden biri de ayak terlemesidir. Ayakların terlemesini önleyecek en doğal ürün ise mısır nişastası.

Ayaklarınızı temizledikten sonra kurulayın ve tüm parmaklarınıza nişastayı dökün. Rutubeti alan bu yöntem ayakların kuru kalmasını sağlayıp, nasır oluşumunu engelleyecektir.

2. Ananas Tedavisi
Bu yöntem nasır bandı formatında uygulanıyor. Ayaklarınızı temizleyin ve kurulayın.

Yatmadan önce nasır olan bölgeye küçük bir dilim ananas kesip yerleştirin ve sarın.Sabaha kadar bu şekilde uyuyabilirsiniz. Uyandığınızda nasırın yumuşadığını göreceksiniz.

3. İncir Tedavisi

Bu tedavide kullanacağımız incirin olgunlaşmamış olması gerekiyor. Nasır için yeşil incirlerin suyunu sıkın ve 3 gün boyunca nasırlı bölgeye sürün.

Üçüncü günün sonunda tedavinizi sonlandırın. Bu yöntemle nasır için ameliyata gerek kalmadığını göreceksiniz!

 

4. Badem Yağı

1 yemek kaşığı badem yağı ve 1 çay kaşığı E vitamini içeren bir kremi karıştırın. Bu karışımı uyumadan önce nasırlı bölgeye uygulayın.

Ertesi gün etkisini hemen hissedecek ve acısız bir şekilde güne devam edeceksiniz.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
1
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..