Haftada iki kez düzenli kullanımla,yepyeni bir cilde kavuşmanızı sağlayan, yıllardır bilinen,anında etki gösteren,bu basit formülü paylaşıyorum sizlerle. Hem de sadece aspirin ve limon,çoğu zaman doğal malzemelerle elde edeceğimiz güzelliğin daha uzun süreli kalacağını,çok daha faydalı ve yan etkisiz olduğunu biliriz ama bu doğal maskeleri yapmak için o kadar çok malzeme ve uğraş gerekir ki bazen; biz de hemen kremlerde çare ararız.

İşte bu formül,malzeme azlığı ve pratik uygulaması,5 dakika sonunda sonucunun gözlemlenmesi ile en sevdiğiniz bakım maskelerinden biri olmayı hedefliyor.

MALZEMELER:

  

*5 Tablet ASPİRİN

*2 Yemek Kaşığı Limon Suyu

UYGULANIŞI:

  • Öncelikle tüm cilt maskelerinde yapmanız gerektiği gibi,yüzünüzü güzelce yıkayın ve kurulayın.

  • İsterseniz havanda isterseniz kaşığın tersiyle aspirinlerini ezin.

  • Üzerine limon suyunu azar azar ekleyerek macun kıvamına getirene kadar karıştırın.

  • Karışımı ince bir tabaka halinde,göz ve dudak çevresi hariç cildinize sürün.

  • 5 dakika sonra yıkayın.

  • Zeytinyağı veya nemlendirici kreminizi sürerek cildinizi sakinleştirin.

Göreceksiniz cildiniz çok daha temiz, çok daha yumuşak ve çok daha parlak olacak.

Şimdi gelelim tavsiye ve Püf Noktalarına:

Aspirinin içinde yer alan salisilik asit, cildinizin ölü derilerden arındırılmasını sağlar. Bir adet limonun suyu günlük C vitamini ihtiyacının %36’sını tek başına karşılıyor. Ayrıca potasyum ve manganez mineralleriyle folat, B6, B1, B2 vitaminleri açısında da oldukça zengin.

Eğer sivilce ve siyah noktalarınız var ise; sadece şikayetçi olduğunuz alanlara uygulayın,tüm yüzünüze yaymayın,dolayısıyla kullanmanız gereken ölçü miktarını azaltın,maskeyi uygulamadan hemen önce hazırlamanız gerekiyor,artanını saklamayınız.Ayrıca sivilce azaltmak için uygulayacaksanız maskeyi,karışımın içerisine 1 çay kaşığı Karbonat da ekleyebilirsiniz,kesinlikle sivilceleri ve sivilce lekelerini,güneş lekelerini yok etmede çok işe yarayacaktır.

Cilt için bu kadar faydalı bu iki maddeyi daha da zenginleştirip daha güçlü bir formül elde etmek isterseniz ; karışıma 2 çay kaşığı Bal, 2 çay kaşığı Zeytinyağı ( cildiniz yağlı ise yağ kullanmayınız)ekleyebilirsiniz.

İyice karıştırdıktan sonra sivilcesiz ise yüzünüz tüm yüzünüze uygulayınız.15-20 dakika sonra (bu sefer içerisine eklediğimiz bal ve yağ maskeyi daha yumuşattığı için bekleme süresini arttırabiliyoruz),temiz ve nemli yüz havlumuza soda döküyor ve yüzümüzü sodayla  siliyoruz.

Sonuca siz de çok  şaşıracaksınız.Düzenli kullanımda çok daha genç görüneceksiniz.

Eğer aşırı alerjik bir cilde sahipseniz; maskeyi uygulamadan önce bileğinizde test yapın ,20dakika kadar bekleyin,yanma ve çok kızarıklık var ise maskeyi cildinize uygulamayın.

Aspirin kullanılan maskeler genellikle cilt kızarıklıklarına yol açar ama çok kısa sürede geçer,cilt tipinize uygun nemlendirici,zeytinyağ veya gül suyu kullanmanız daha da çabuk rahatlatacaktır cildinizi.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..