Neredeyse her kadın günümüzde gözlerinin etrafında meydana gelen minik kırışıklıklar gibi çok büyük bir sorun ile başa çıkmaya çalışmaktadır. Bu kırışıklıklar, bizler yaşlandıkça daha da artar. Cildimiz oldukça narin ve zayıftır.

Hızla elastikiyetini kaybetmeye başladığında, kırışıklıklar da meydana gelir. Ancak neyse ki, bu yazımızda sizinle kırışıklıkları adeta bir silgiymiş gibi silip, yok edecek ev yapımı doğal bir kremi paylaşıyor olacağız.

Cildimizi besleyen ve yoğun bir şekilde ihtiyacı olan suyu karşılayan bazı yüksek kaliteli kozmetik ürünler bulunmaktadır ancak bunların tamamı söz konusu kırışıklıklar ile başa çıkmak olduğunda, pek işe yaramazlar.

Sizinle paylaştığımız bu göz kremi ise oldukça etkili olup, mağazalardan satın alacağınız ürünlere kıyasla çok ucuzdur ve en önemlisi ise kırışıklıkları çok etkili bir şekilde yok edebilmektedir.

Kırışıklıkları Gideren Göz Kremi Yapımı

Dikkat: Bu kremde bulunan malzemelere alerjiniz olabilir ve bu yüzden kullanmaya başlamadan önce her maddeden biraz cildinize uygulayarak, alerjiniz olup, olmadığını kontrol ediniz.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 2 kapsül E vitamini
  • 2 damla esansiyel kekik yağı

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

İlk olarak hindistan cevizi yağını E vitamini ve kekik yağı ile birlikte bir kaba alın ve tüm malzemeleri iyice karıştırın.

Ardından hazırladığınız kremi muhafaza edeceğiniz bir kaba alın ve buzdolabında muhafaza edin.

Bu kremi dairesel hareketlerle birlikte gözlerinizin etrafına yatmadan yaklaşık iki saat önce uygulayın. Cilt üzerinde kalan fazla kremi bir bez yardımıyla alın.

Bu krem, göz bölgenizin etrafındaki cildiniz için mucizeler yaratmaktadır. Kırışıklarınızdan hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olan bu kremi aynı zamanda makyaj çıkartıcı ve göz temizleyici olarak da kullanabilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
1
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..