Eğer basur sorununuz varsa ve bugüne kadar hiçbir şey size yardımcı olamadıysa, kesinlikle yardımı dokunacak olan bu harika ve doğal tarifi deneyebilirsiniz. Basur, tüm dünyada yaygın olarak karşılaşılan bir sorundur ve insanlar utandıklarından ötürü nadiren vaktinde doktora görünürler fakat çoğu zaman geç kalındığı için daha ciddi sonuçlar tecrübe etmek zorunda kalırlar. Neyse ki, sizinle paylaşacağımız bu güçlü ve doğal çözüm sorununuzu herhangi bir yan etkiye neden olmadan çözecektir. İşte, yapmanız gerekenler:

Malzemeler:

  • 300 gram kulak otu
  • Karbonat
  • 1 limon
  • 750 gram çayır balı

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Limonu su ve karbonat dolu bir kaba koyun ve bir saat bekledikten sonra iyice yıkayın ve dilimleyin.

Limon dilimlerini bir blender içinde kulak otu ile karıştırın ve ardından bir gazlı bez yardımıyla koyu kıvamlı karışımınızı süzün. Sonra da balı ekleyin. Tahta bir kaşık ile iyice karıştırın ve karışımı buzdolabında muhafaza edin.

Sabahları aç karnına bu karışımdan bir yemek kaşığı kadar tüketin ve kullandığınız kaşığın plastik veya tahta olmasına özen gösterin.

Bu karışım size bir buçuk ay civarında yetecektir ki bu süre basur sorununuzu gidermek için yeterli bir süredir. Bu harika tarifin yanı sıra işte basur sorununuzu doğal yöntemlerle çözebileceğiniz bazı diğer uygulamalar:

Kulak Otu Fitili

Kulak otunu öğütün ve biraz kaz yağı ile karıştırdıktan sonra bu karışımı kullanarak fitiller oluşturun. Fitilleri birkaç saatliğine buzdolabında dondurun. Günde 1-3 sefer kullanabilirsiniz.

Basur Çayı
2 litre kaynar suyun içine 20 gram dereotu ekleyin ve ardından çayın soğuması için bekleyin ve süzün. Basur sorununuzu gidermek için gün içerisinde bir bardak bu çaydan içebilirsiniz.

Bu çözümlerin yanı sıra eğer basur sorununuz varsa, beslenmenizi de buna göre ayarlamalısınız. Baharatlı ve acı yemekler yemekten kaçının ve en iyi sonuçları elde etmek için kafein ve alkol tüketiminizi azaltın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..