Topuk çatlamaları ve Topuk Kuruluğu ,kötü görüntüsünün yanı sıra , verdikleri acıyla da yaşam kalitenizi düşürür.  Ayak bakımını yaptırmak için kuaförlerde saatler geçirmenize gerek yok. Evde doğal yöntemlerle yapabileceğiniz, ayak kuruluklarınızı ve çatlaklarınızı  giderecek , mantarlara karşı koruyacak, tırnak sararmanızı giderecek , yumuşacık , sağlıklı ve güzel ayaklara sahip olabilmenizi sağlayacak  Doğal Yöntemlerden bahsedelim . Tabi tarife geçmeden önce ayak kuruluğu neden kaynaklanabilir onları gözden geçirelim:

*Sık yıkanma   –   Abdest ve banyo sonrası iyi kurulamamak   –   Genetik Deri Hastalıkları   –  Yetersiz Sıvı Alınması  –  Yanlış Ayakkabı Seçimi   –  Yaşlanma Sonucu deri kuruması   –   Şeker Hastalığı   –   Fazla basınç (fazla kilodan ve fazla ayakta durmadan kaynaklı)  –  B vitamini ve Demir Eksikliği gibi birçok sebebi vardır.

Aslında ayaklardaki cilt vücudumuzun diğer yerlerindeki ciltten  çok daha kurudur. Çünkü ayaklarda yağ bezi yoktur, SADECE TER BEZLERİ vardır.

1.YÖNTEM

*4 Su Bardağı Süt

* 3 Yemek Kaşığı Kabartma Tozu

Uygulama:

♦Sütü ısıtın, ayak bakımı için kullanacağınız bir kaba dökün. (Dolap dışında unuttuğunuz,bozulmaya yüz tutmuş ,içemeyeceğiniz sütleri kullanabilirsiniz)

♦Kabartma Tozunu ekleyin. Homojen bir karışım olana kadar karıştırın.

Sıcak iken, ayaklarınızı sokun.

♦10 dakika ayaklarınızı bu karışımda bekletin, ardından sıcak su ile ayaklarınızı yıkayıp iyice kurulayın.

♦Uygulama sonrası, Nemlendirici  veya Hindistancevizi Yağı sürerseniz çok daha etkili olacaktır.

NOT: Ayaklarınızdaki şikayetleriniz geçene kadar her gün uygulamaya devam edin, sonrasında haftada iki sonrasında haftada bire indirerek uygulamaya devam edin. İlk uygulamanın verdiği rahatlığı ,yumuşaklığı ve derinizdeki düzelmeyi gördükçe , düzenli olarak yapacak ve Sorunsuz Ayaklara kavuşabileceksiniz.

2.YÖNTEM:

*2 Gripin

*Vazelin

Uygulama :

♦Vazelinin içine Gripinin içindeki Tozu dökün.

♦Ayaklarınıza karışımı sürüp, sarın(çorap giyebilirsiniz), tüm gece kalırsa daha iyi bir sonuç alırsınız ayrıca üzerine basmamanız gerekiyor.

♦Sabah yıkayın ve nemlendirici sürün,dilerseniz Hindistancevizi yağı veya sızma Zeytinyağı sürün.

3.Yöntem

*1 Fincan Vazelin

*5 Aspirin

*Yarım Limon Suyu

Uygulama :

♦Aspirinleri ezin, vazelinin içine ekleyin ve son olarak Limonu sıkıp karışıma ekleyin,karıştırın.

♦Deniz tuzu ile suyu karıştırdığınız bir ayak kabına ,ayaklarınızı sokup,yarım saat beklettikten sonra,kurulayıp, hazırladığınız karışımdan sürmek için artık ayaklarınız hazır.

♦En az 3-4 saat ayaklarınızda beklettin karışımı ve duruladıktan sonra nemlendiricinizi  sürün.

 Haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Son Bir Öneri 🙂

Limon bir çok deri problemini çözmemize yardımcı oluyor. Ben karışımla uğraşamam daha hızlı , basit bir yöntem istiyorum diyenler ,siz de ortadan ikiye kestiğiniz Limonu ayak Topuklarınıza sürün,1 saat kadar kalsın,yıkayıp,kurutun.Hem Nasırlarınıza,hem Kuruluğa iyi gelecektir.

Düzenli uygulamalar sonucu Ayak Çatlaklarından Kurtulabilir, Ayak Mantarının Oluşumunu Önler, Tırnak Bakımını Yapar ,Ağrılardan Kurtulursunuz. Eğer çok derin ,ağrılı ,kanlı çatlaklarınız var ise; doktorunuza görünün.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..