Saç dökülmesi, kadın – erkek demeden, yaşlılarda olduğu gibi genç nüfusta da sıkça görülen, ortak bir sorun haline gelmiştir. Bunun anlamı ,saç dökülmesinin sadece genetik nedenlerden değil, aynı zamanda kullandığımız şampuanlar ve içlerindeki kimyasallardan dolayı olduğudur.Dış görünüşünüzdeki memnuniyetsizliğiniz,bazen kendinizi kötü hissetmenize,olduğunuzdan yaşlı göründüğünüzü düşünmenize sebep olabilir. Bakalım saçlarınızı korumanızı sağlayan ,dökülmesini engelleyen bu doğal karışımı nasıl hazırlayabilirsiniz .

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Kendinize Sarımsak Suyu Hazırlayın

Tek ihtiyacınız Sarımsak ve Limon. Bir baş sarımsağın suyunu çıkartın. Saç derinize güzelce yedirin.1 saat bu şekilde bekleyin. 1 Limonun  suyunu çıkarın, bunu da saç derinize uygulayın ve 1 saat bekleyin. Önce Sarımsak ve Sonra Limon uygulamasını yaptıktan sonra,saçınızı her zamanki gibi yıkayabilirsiniz.

Sarımsağın saça olan faydaları Nelerdir ?

Sülfür kaynağıdır: Sarımsak saç sağlığı için oldukça faydalı olan sülfür açısından son derece zengindir. Sülfür, saç üretimi için gerekli olan keratin dâhil birçok proteinin yapısal bir parçasıdır. Sülfür ayrıca cilt, tırnaklar ve sinirler için de faydalıdır. Saç sağlığını olumsuz etkileyen sedef ve egzama gibi hastalıklarla mücadele edebilmek için, sarımsak tedavi edici bir özellik sergilemektedir.

Selenyum kaynağıdır: Sarımsakta bulunan selenyum saç sağlığını iyileştirmek için E vitamini ile birlikte çalışır. Selenyum, hücrelere hasar veren serbest radikallere karşı mücadele eden E vitaminin vücuttaki yeteneğini artırmaktadır. E vitaminini kullanmak için uygun yeteneğe sahip olmayan kişiler genelde saçı kaybı, saç kuruluğu ve saç matlığı yaşamaktadır. Selenyum aynı zamanda cilt elastikiyetini arttırmaktadır.

C ve B vitaminleri kaynağıdır: Sarımsak, saç sağlığı için önemli olan B-6 ve B-1 (tiamin), vitamin C açısından iyi bir kaynaktır. C vitamini saçları kırılmalardan korumakta ve kolajen üretimini artırmaya yardımcı olmaktadır.

Mineral kaynağıdır: Sarımsak içerdiği mineraller ile ( Kalsiyum , Demir, Magnezyum )  saç sağlığına destek olmaktadır.

Ağaran saçları tedavi eder

Kepekle mücadele eder

Antibakteriyeldir

Saçınızı  hızlı bir şekilde eski haline getirmek için haftada iki kez bu yöntemi kullanın.Sarımsak yerine ,Sarımsak Yağını da tercih edebilirsiniz.  Saç dökülmesini önleyerek olası moral bozukluklarının önüne geçin. Çok ani ve yoğun şekilde saçlarınız dökülüyorsa ,mutlaka doktorunuza başvurun .

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..