Her gece, beynimiz dinlenmiş olsa da vücudumuz çok çalışmaya devam ediyor. 8 saat boyunca kalbimiz atıyor, midemiz – bağırsaklarımız sindiriyor ve böbreklerimiz ve karaciğerimiz kanımızı filtreliyor.

Gün boyunca yemek yiyoruz ve en  önemlisi  bu işlemleri gerçekleştirmek için su içiyoruz. Geceleri aynı süreçler devam ediyor, ancak gün içinde yaptığımız gibi onlara yakıt ayıramıyoruz.Sabah uyanır uyanmaz vücudunuzun gece boyunca kullandığı sıvıların yerine konmasına yardımcı olmanız için Su içmek  hayati öneme taşıyor.

Boş bir midede su içmek, vücut için muazzam arındırma yararları sağlar. Binlerce yıldır, bazı rahatsızlıkların tedavisinde su terapisi kullanılmaktadır. Uyandıktan sonra  su içmek özellikle önemlidir, çünkü sizi güne hazırlar ve gün içindeki yiyecek veya başka şeyleri sindirmek için çalışmaya başlamadan önce bedeninize yenileme gücü verir!

Uyandıktan 1 Dakika Sonra Su İçmek İçin 6 Neden

  1. Metabolizmayı Başlatır

Yakın zamandaki bir araştırma, sabahları büyük, soğuk bir bardak su içmenin metabolizmanızı bir buçuk saat boyunca% 24 oranında artışa geçireceğini gösterdi.

  1. Toksinleri temizler

Böbreklerimiz, kanda toplanan tüm toksinlerin filtrelenmesinden sorumludur. Normal, günlük vücut fonksiyonları ile kanlarındaki atık kimyasalların tümünü alırlar. Ancak, çalışacak kadar sıvı varsa, daha iyi bir iş çıkarabilirler – küçük bir su birikintisinde banyo yapmayı hayal edin, temizlenmek çok daha zor olur!

  1. Daha Az Yersiniz

Sana basit bir bardak suyun karmakarışık bir karnı doyurduğunu söylesem hayret edeceksin! Uyandıktan sonra su içerseniz daha küçük bir kahvaltı yersiniz, çünkü daha az aç hissedeceksiniz. Buna ek olarak, su karnımızı herhangi bir kalori içermeyen bir madde ile dolduruyor, yani tok hissetmemizi sağlarken,kilo da almamış oluyoruz.(daha ne olsun )

  1. Bağışıklığı  Arttır

Uzmanlar ayrıca sulu kalarak, lenfatik sisteminizin sağlığını destekleyeceğinizi ve koruyacağınızı söylüyor. Lenfatik sistem, vücudunuzun enfeksiyon ile savaşmasına doğrudan yardımcı olur. Ek olarak, çalışmalar dehidratasyonu (Susuz Kalmayı) vücuttaki stres hormonu olan kortizol seviyelerine bağlamaktadırlar. Daha yüksek kortizol daha yüksek stres seviyeleri ve hastalık demektir.

  1. Cildin İyi Görünmesini Sağlar

Hepimiz cildimizin en büyük organımız olduğunu biliyoruz, değil mi? Aşırı sıvı kaybına karşı korunmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudumuzda olup bitenlerin başlıca dış göstergesidir. Sağlıklı, sulu vücut, pürüzsüz, berrak, esnek bir deriye sahip olacaktır. Vücudumuzu susuz bırakırsak,cildimiz için de gerekli olan suyu,başka organlarımız kullanmak zorunda kalır ve bu eksiklik cildimizde bir soruna yol açabilir

  1. Bağırsak Fonksiyonunu Koruyun

Dikkat edelim, eğer yeterince su içmiyorsanız, kolonuz bağırsaklardaki dışkıdan  ekstra su çekmektedir. Bu da, kabızlığa yol açar. Yeterince su içerseniz, kolonunuzu en iyi şekilde tutabilir,kabızlık problemi yaşamaz ve herhangi bir olası rahatsızlıktan kaçınabilirsiniz.

Vücudunuzu Dinleyin, Uyanır Uyanmaz Su İçin !!!!

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..