Özellikle Kadınların ,belki de yaşlılığın ilk belirtilerinden biri olarak düşündükleri için  korktukları,ilk gördükleri anda telaşlanıp , kapatma yollarını aradığı ‘Saç Beyazlaması’ için Neler Yapabiliriz? Piyasada bunu gideren birçok ürün var ancak etkileri geçicidir, pahalıdır, yan etkileri vardır. Şimdi okuyacağınız bu doğal tarifle, zahmetsiz bir şekilde Saçlarınıza bakım yapacak ve bir yandan Gri saçlarınızdan kalıcı olarak kurtulabileceksiniz.

Öncelikle saçımız neden Griye dönüşüyor bunu bilelim : Sağlık problemleri, Hormonal Değişiklikler, Tiroid Rahatsızlığı, Hava Kirliliği, Sigara, Stres, Yanlış Ürün Kullanımı, Azalmış Melanin ( saç köklerimizdeki melanosit üretimi 20li, yaşlarımızdan sonra azalmaya başlar. Üretim yavaşladıkça saç kökü yeni çıkan saçlara renk verememeye  ve yeni saç telleri de beyaz çıkmaya başlar. Otuzlu yaşlardan sonra ise saçınızın griye veya beyaza dönme ihtimali her on yılda bir yüzde 10 ile 20 arasında artar:( Bir diğer faktör ise; Genetik Faktörlerdir.

MALZEMELER:

*3 Çay kaşığı Limon Suyu

*Bir avuç Hindistancevizi Yağı

YAPIMI:

*Bir kaba Limon suyu ve Hindistancevizi yağını koyun, iyice karıştırın.(Soğuk pres olanı da sıvı halde olanı da olur)

*Saç derinize masaj yaparak karışımı sürün.

*Hava almasını sağlayacak şekilde en az 1 saat saçınızda kalsın.

*Saçınızı çok yıpratmadan şampuanlayıp , yıkayın.

NOT: Haftada 1 kez düzenli olarak yapmalısınız.

 

Karışımda Kullandığımız Hindistancevizi Yağı ve Limonun Faydaları Nelerdir ?

Hindistancevizi yağ : Son zamanlarda kullanım çeşitliliği ve faydasının fazla olması nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilen bu yağ, saçı iyileştiren besin maddelerine sahiptir.İçindeki Laurik asit nedeniyle,saç kırıklarını engeller,saçı sağlıklı uzatır,parlaklık verir,antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir,nemi saça hapseder,saç uzamasını sağlar,kepekten korur ve saçları kuvvetlendirir.

Limon Suyu : İçinde C vitamini ve B grubundaki birçok vitamin ve Fosfor barındıran Limon Suyu Saçın Gri Renge dönmesine engel olan besin maddelerine sahiptir.

Saça sağlık veren Hindistancevizi yağı ve Gri Rengi önleyen Limon Suyu Karışımı, Kepeksiz, Sağlıklı ve Doğal Rengindeki Saçlarınıza kavuşmanızı sağlayacak.

Not: Karışım saçlarınıza iyi geleceği gibi,cildinize, yanık izlerine, kepek sorununa, el lekelerine de iyi gelecektir. Yapmaya niyetlendiğinizde biraz fazla hazırlayın,kendinize 1 saat ayırın ve hem saç hem cilt güzelliğinizi birden yapın derim 🙂

Yazıyı beyaz saçlarından mutsuz olan arkadaşlarınızla paylaşın, tabi biliyoruz her yaşın ayrı bir güzelliği var, beyazlar da geçen yıllarımızın güzel anıları başımıza taç ettiğimiz… ama her zaman taç takmak istemeyebiliriz:) Ayrıca artık erkekler de dış görünüşlerine çok önem veriyor, saçlarına çok güzel bakıyor, hem beylere hem kadınlara tavsiye ediyorum. Sağlıcakla.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
1
Bayıldım
1
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..