Halka açık bir yerde lavaboya gittiniz,ellerinizi yıkadınız, ellerinizi kağıt havluyla mı silmelisiniz? -el kurutucusu ile mi kurutmalısınız ? Halka açık tuvaletlerdeki el kurutucuları ,yaydıkları ısı ile tuvalette bulunan tüm zararlı bakterileri içinde tutuyor ve kullanıldığı anda ortama yayıyor.

Üç farklı El Kurutma yönteminin virüs dağılımını test etmek için yapılan Araştırmayı inceliyelim: kağıt havlu, konvansiyonel sıcak hava kurutucuları ve jet kurutucular Sıcak Hava kurutucuları çevresinde ,havadaki bakteri miktarının, kağıt havlu kullanıldığında mevcut bakteri miktarından 27 kat fazla olduğunu ortaya koymuştur.Araştırmacılar, Jet Kurutucuların, sıcak hava kurutucularına göre 60 kat daha fazla viral plak oluşturan birim bulundurduklarını ve kağıt havludan 1300 kat fazla yayılmış olduğunu keşfettiler.

Kağıt havlu kullanımının sağlık açısından daha iyi olduğu kesinleşti ancak; Sıcak Hava Kurutucuları kullanımı Sağlığa çok ama Çevreye daha az zarar veriyor.

Tüm bu Araştırmalar ve testler sonucu :Tüketici Hukuku Enstitüsü Genel Sekreteri ve Hijyen Konseyi Sözcüsü Mehmet İmrek, “El kurutma makinelerinin , insan sağlığını ciddi derecede tehlikeye düşürmesi sebebiyle, bütün kurutma makinesi markalarına karşı toplatma davası açıyoruz” dedi.

NOT: Lütfen tüm Sevdiklerinize El Kurutucularını Kullanmamalarını , Kağıt Havlu Tercih etmeleri gerektiğini hatırlatın, tabi en güzeli Halka açık Tuvaletlerde  mümkün olduğunca bulunmayın 🙂

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..