Mutfağınızı Kendiniz Boyayabilir ,Büyük Bir Değişim Elde Edebilirsiniz Odanızda büyük değişiklikler yapmak istiyorsunuz ancak cesaret edemiyorsunuz. Bu çalışma belki  de size ilham verecek ve uzun zamandır düşündüğünüz yeniliği yapacaksınız. 

Bayanların en çok vakit geçirdiği oda mutfaktır, bu sebepten en güzel ,kullanışlı ve rahat hissettiğimiz oda Mutfağımız olsun isteriz. Mobilyacı, tamirci ,boyacı beklemeden ,uygun gün, zaman, para ayarlamak zorunda kalmadan, düşük maliyetle elde edeceğiniz yeni mutfağınıza kavuşma yolları ve gerekli malzemelerine bakalım şimdi.

  GEREKLİ MALZEMELER:

  • Cadence Su Bazlı Pak Beyaz Boya ( Multi Surface ) (80)
  • Cadence Su Bazlı Vernik (25)
  • Polisan X1 Siyah Metalik Boya (15 )
  • Fırça,İpek Ve Kesme Fırçaları

 

YAPIM AŞAMASI :

♥Öncelikle kulpları sökün ve tekrar bir temizlik yapın ,kulpların altı kir tutmuş olabilir, yağlı ve kirli bir yüzeye boya yapamazsınız.

♥Her yüzeye uygun bir boya çeşidi seçtiğimiz için, mutfak taşımıza da ,dolap kapaklarımıza da aynı ürünü kullanıyoruz. Astara gerek olmaması ayrıca güzel bir durum.

♥Kapakların iç menteşelerini ,dolapların iç kısmında kalmasını sağlayacak şekilde bırakın, kapakların içine numara yazın, takmakta zorlanmazsınız ( kapakları hiç sökmeden de çalışabilirsiniz ancak daha düzgün bir boya için sökmek uygun olacaktır )

 

♥Birinci kat beyaz boyayı ,tezgah, kapak, fayanslara sürüyoruz. Kulpları da  siyah boya ile boyuyoruz. Bir gün bekliyoruz. Aslında çok kısa sürede boya kuruyor ama beklemeniz tavsiye ediliyor.

♥İkinci kat boyayı ve diğer gün üçüncü kat boyayı sürüyoruz. Birleşim yerleri gibi detaylı çalışmanız gerektiği yerlerde ,kesme fırça ile çalışmanız gerekiyor.Su bazlı olduğu için boya sıçradığı,döküldüğü zaman kolayca siliniyor.

♥Üçüncü kat boyayı sürüp kuruması için bir gün bekledikten sonra ,artık Vernik kısmına geçebilirsiniz. Fırça ile tek kat Vernik uygulamanız yeterli olacaktır . Son olarak kapaklarımızı takıyor , kulplarımızı monte ediyoruz. Odanıza uyum sağlaması için, süs objelerinizi de elinizdeki boyalardan kullanabilirsiniz. Prizler de aynı şekilde.

♥Bazen küçük detaylar da çok fark yaratır, dolapların en alt kısmındaki ,ince metal parçayı siyaha boyayarak gerçekten çok güzel bir değişiklik elde etmiş oldum.

Maliyet olarak ,toplamda 80-120 Tl ( artan boyalarla boyamaya devam ).Geriye, bu kadar kısa sürede ,bu kadar düşük bir maliyetle ,kendi emeğinizle yaptığınız odanın keyfini çıkarmak kalıyor.

Çalışmamızın Yapım Videosunu İzlemeye Ne Dersiniz ?

Aklınızda oluşabilecek en büyük soru ise ‘ temizlikte zor olmuyor mu, boya çıkmıyor mu ‘ Birçok farklı ilaçla temizlik denemeleri yaptım,hiç sorun olmuyor. Herkese kolay gelsin.

Boya yapmak isteyen ama bir türlü cesaret edemeyen arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

https://www.hobifun.com/evdeki-malzemeler-ve-cimentedon-dekoratif-selalehavuz-yapim/

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..