Elinizdeki malzemelerden ,odanıza balkon veya bahçenize ,güzel bir dekoratif obje, vazo veya süs havuzu yapmak mümkün. Daha önceki çalışmalarımda çimento ve eski havlularla vazo, saksılar yapmıştım. Çok kullanışlı olduğunu ve evimi nasıl renklendirdiğini gördükten sonra, bu çalışmayı daha da ilerletmeye çalıştım. Biraz daha geliştirip, su akmasını sağladıktan sonra ,Süs havuzu, Şelalesi  haline getirdim.

Bu çalışmayı yapmadan önce ,havludan vazo saksı çalışmalarını denerseniz daha kolay yaparsınız. Şimdi gerekli malzemeler, fiyatları ,yapım aşaması ve yapım videosunu görelim.

GEREKLİ MALZEMELER:

* Kavanoz, Plastik veya Cam Kaplar, Şişe

* Eski Havlu, Bez

*  Boya, Fırça ( 7 tl )

*  Büyük Leğen, Leğençe 🙂 ( 7 tl )

*  Su Pompası (15 tl )

YAPIM AŞAMASI :

♦ Şekil için kullanacağınız tüm malzemeleri bir araya getirin. Poşetlere sarın, birbirine bantlayın. Kase ve vazoların iç kısımlarına oyukluk vermek için ,sardığınız poşetlerin içlerini kaplamayı sağlayın.

 

♦ Geniş bir kabın içine ,Çimento ve Su karışımı yapın. İçine eski bez, havlu ,çarşaf koyarak ,karışımın iyice bu bez parçalarına geçmesini sağlayın. Tek bir parça olarak kullanmayın, 3 -4 parça halinde uygularsanız, şekilleri vermeniz daha kolay olacaktır. Arka kısmını kaplarken ,içine hortumu geçirip havluyu kapatıp.

♦ Tüm parçalarla , düzeneğinizi kapladıktan sonra, ince parçaları karışıma batırarak ,son süslemeleri yapmak için, şekillerin etrafına sarın. 1 saat sonra, üzerine su sıkabilir veya karışımdan kalanlara su ekleyerek düzeneğinizin üzerine serpebilirsiniz, böylelikle olası çatlaklıkları önlemiş olursunuz.

♦ Büyük bir kaba,aynı şekilde Çimento su karışımı yaparak, ölçüye uygun bir bezi içine atıp,her tarafına karışımı buladıktan sonra kabı bezle çevreliyoruz. Kurumaya bırakıyoruz, sonrasında yükseltmek için bir taş, briket veya tuğla koyuyoruz.

♦ Artık boyama işlemine geçebiliriz, Su bazlı ,Guaj, Yağlı Boya, birçok boya çeşidi işinize yarayacaktır. Rich marka su bazlı boyayı kullandım ben, suyla karıştırıp sürdüm ,çok az boya gidiyor, suyun bulunduğu yerlere Mavi diğer yerlere Metalik Kahve renkte boya kullandım, her yerine sürmenize gerek yok, rastgele sürdüğünüzde daha doğal görünüyor.

 

♦ Ben evimdeki boyaları kullandığım için Su Motoru(15 ) , Büyük Leğen (7 ) ,toplamda 22 tl harcadım. Dilerseniz, vazo veya süs objesi olarak bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Büyük kaba ,düzeneğinizi koyduktan sonra , su motorunu dik şekilde yerleştirin ,fişe taktığınızda yapmanız gereken tek şey ,Keyfini Çıkarmak, Ellerimize Sağlık 🙂

Dilerseniz Bu Çalışmanın Yapım Videosunu İzleyebilirsiniz !!!

Siz de deneyebilirsiniz.

https://www.hobifun.com/mutfaginizi-kendiniz-boyayabilirbuyuk-bir-degisim-elde-edebilirsini/

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
1
Emin Değilim
0
Beğenmedim
1

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..