Makyaj ürünlerinin son kullanma tarihlerini gösteren simgeler
Güzellik ürünlerini sonsuza dek kullanamazsınız. Uzun süre kullandığınız taktirde cildinizde tahrişe ve çeşitli enfeksiyonlara neden olabilir. Kozmetik ürünlerinin son kullanma tarihlerini gösteren küçük semboller bulunmaktadır.

Bu simgeleri bilmiyorsanız birazdan vereceğimiz bilgiler size fayda sağlayacaktır.

En sevdiğiniz güzellik ürünlerini bitirmediğiniz takdirde atmanız ve yenilerini almanız gerekecektir. Çünkü kalitesini kaybedecek aynı zamanda da cildinizde veya uyguladığınız bölgelerde çeşitli sorunlara yol açabilecek kıvama gelecektir. Çoğu insan güzellik ürünlerinin son kullanma tarihlerinin yer aldığı simgeleri bilmezler.

İşte sizler için araştırdığımız makyaj ürünlerinin son kullanma tarihlerini gösteren simgeler…Ancak şunu da belirtelim raf ömürleri kozmetik ürünlerin türüne göre farklılık göstermektedir.

Allıklar

İki yıl içinde allıkları kullanmazsanız bir daha kullanmamanızı öneriyoruz. Çünkü özellikle toz allıklar zamanla bakteri oluşturup cildinizde hassasiyet oluşumuna neden olabilir.

Fondöten ve bb kremler

Fondöten ve bb kremlerde toz allıklar gibi kullanım ömrü iki yıldır. İki yıldan sonra muhakkak atılması gerekir.

Lip gloss

Lip glossların kullanım ömrü 6 aydır. 6 aydan sonra kullanılmaya devam edilen lip glosslar dudak kuruluğuna veya uçuk gibi enfeksiyonel hastalıklara sebebiyet verebilir.

Tonikler

Tonikler cilt bakım ürünleri arasında yer alır. Bu nedenle raf ömrüne özellikle dikkat etmek gerekir. Toniklerin kullanım ömrü 9 ay kadardır. 9 aydan sonra muhakkak atılması gerekir.

Rimel

Rimellerin raf ömrü oldukça kısadır. Tarihleri 12 aya kadar kullanılabilir olduğunu göstersede düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. 6 aydan sonra rimel kurumaya başlar. İstediğiniz sonucu almanız için kurudukça yenilemeniz gerekir.

Göz kremleri

Göz çevresi kremlerini etkili ve verimli bir şekilde kullanmak için raf ömrüne dikkat etmek gerekir. bir göz kreminin raf ömrü 6 ay kadardır. 6 aydan sonra tüketimi önerilmemektedir.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..