Beklenmedik durumları anlatan bu gerçek paylaşımların ilginizi çekeceğini düşünerek sizlerle paylaşmak istiyoruz. Farklı günlerde,farklı insanların ,ilk kez yüzleştikleri olaylar karşısında verdikleri tepkileri düşünerek bizleri de heyecanlandıran bu olaylara gelin birlikte bakalım.

Avustralya’da bir çiftçi, marketten aldığı yumurtayı görünce şaşkına döndü.Yumurtanın boyu, normalinden 3 kat daha büyüktü. Ancak asıl ilginç olan, yumurtanın içinden çıkanlardı…


Avustralya’da Scott Stockman isimli bir çiftçi, marketten aldığı yumurtaların içine karışmış devasa yumurtayı görünce neye uğradığını şaşırdı.

Stockman, bir insanın avucunu tamamen kaplayan, normal boyutunun 3 katı olan bu yumurtayı sosyal medyada paylaştı.176 gram ağırlığındaki yumurta daha çok bir kaz yumurtasını andırıyordu.

Herkes devasa yumurtanın içinden bir yavru çıkmasını bekliyordu. Ancak öyle olmadı…Yumartanın sahibi yumurtayı kırdığında içinden normal boyutlarda bir yumurta daha çıktı. Üstelik kusursuz bir şekle ve kıvama sahipti.

Çok alışılmadık bu tablonun biyolojik açıdan bir açıklaması vardı elbette. Yumurta anomalisi olarak adlandırılan bu durum. Tavuğun üreme kanalına birden fazla yumurta sarısı bırakmasından kaynaklanan bir durum.

Kanalda kalan ve kabuklaşmaya başlayan yumurtanın üzerine ertesi gün yeni yumurtanın gelmesiyle oluşuyor.

15 yıldır açılmayan ahırın içinden çıkanlar herkesi şok etti.

New York’ta emekli olan bir adam, ailesiyle birlikte küçük bir çiftlik almaya karar verdi. Satın alma işlemlerinin ardından, çiftliğin içinde bulunan ahırın kapısı o gün ilk kez açıldı.

Taşınmadan önce adamın eşi ahırı kontrol etmek isteyince neye uğradığını şaşırdı.

Sadece bir çiftlik aldığını düşünen adam tam bir servete kondu.

Eski arabalardan oluşan bir koleksiyon buldu ve bunları satmaya karar verdi.

Eski garajında bulduğu kutuyu açınca inanamadı.

Yıllardır kapalı duran kutuyu açınca içinden bir not ve çok sayıda gaz maskesi çıktı.

Terk edilmiş bir binanın duvarından çıkanlar şok etti.

Taşı kaldırdıkları anda askerdeki sevgiliye yazılmış bir mektup ve eski gazete küpürleri buldular.

 

Büyükannesinin dolabından çıkan kutuyu açınca inanamadı.

İşte büyükanneden kalan gazete sayfaları.

Paylaşımları gördükten sonra,sizden sonraya bırakacak bir şeyler düşündünüz mü? Ya da neden benim başıma gelmez böyle olaylar diye sorguladınız mı ? Hayat bu,belli mi olur,eskileri biraz daha iyi gözden geçirmeli ya da geleceğin eskisi olacak şimdilere daha iyi sahip çıkmalı!!! Şans yanınızda olsun…

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..