Araç yangınlarının sebepleri arasında su şişesinin olduğunu biliyor muyudunuz? Aracınızda su şişesi bıraktığınızda bakın neler oluyor…
Elektrik şirketinde çalışan Dioni Amuchastegui , sosyal medyadan paylaştığı bilgiler sonrasında, insanlara sıcak bir yaz gününde araçlarının içinde plastik su şişesi bıraktıklarında neler olabileceğini gösterdi.


İnanması zor gibi gelebilir ancak Dioni’nin başına ürkütücü bir durum gelmiş.
Dioni yaşadığı ürkütücü olayı şu şekilde anlatıyor: “Aracın dışında bir şeyler yiyordum. Birden aracımın içinden dumanlar çıktığını gördüm. Plastik su şişesinden yansıyan güneş ışığı koltuğun tutuşmasına neden oldu” dedi.


İçi su dolu bir plastik su şişesi söylendiğini gibi güneş ışınlarını tutuşması kolay olan nesnelere yansıtabiliyor. Eğer bir de sıcak bir günse, yangın çıkma ihtimali çok fazla.
Dioni, “Bunun için bir test daha yaptık. Şişeyi güneş ışınlarının vurduğu bir yere yerleştirdik. Tekrardan yangın çıktı” dedi.

Plastik şişelerde kalan suları tüketmenin sağlığımız için ne kadar zararlı olduğuna daha önceki yazılarımızda yer vermiştik,ancak bu kez maddi zararlar ve can kaybı oluşturabileceğini öğrendikten sonra daha da temkinli olmamız gerektiğini düşünüyorum. Sizlerde sevdiklerinizi bu konuda uyarın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..