İşinize Yarar Bu Bilgileri , Günlük Hayatta Kullandığınızda Göreceksiniz ki Hayat Çok Daha Basit Olacak. Hızlı Çözümlerle , Hayatınızı Düzenleyecek – Pratik Uygulamalarla Sorunlara Basit Çözümlemeler Bulacaksınız.

*Eğer Bıçağınız Paslandı ise; Soğanı Ortadan ikiye kesin, üzerine Pudra Şekeri dökün ve bıçağı bununla ovun. Anında pas lekesinden kurtulacaksınız.

*Buzdolabındaki kokudan rahatsız iseniz; 1 bardak sütü ağzı açık şekilde dolabınıza koyun,2 gün boyunca dolapta kalsın,sonrasında dökün. Tüm koku sütle beraber gidecektir.

*Kaşar peyniriniz daha uzun süre dolapta , küflenmeden ,bozulmadan kalabilmesi için ,kağıt havluya veya yağlı kağıda sarın. Göreceksiniz ki çok daha uzun süre yenilebilir halde olacaktır.

*Ayakkabılarınızın alt beyaz taban kısımlarının ne kadar temizlerseniz temizleyin, istediğiniz beyazlıkta olmadığını görürsünüz. Eğer diş macunu ve eski bir fırça ile fırçalarsanız, beyazlığına kavuşacaktır.

*Deri ayakkabılarınızın parlamasını istiyorsanız, patatesi ikiye bölün ve sürün, aynı şekilde muz kabuğunun iç lifli kısmını ayakkabınıza sürerek de parlaklık elde edebilirsiniz.

*Mutfakta, yemek yağınız alev aldıysa, Söndürmek İçin Sakın Su Dökmeyin, Süt Dökün, Daha iri Bir Tava ile Kapatın, veya Hızla ve Bol Miktarda Tuz Dökün. Yağ, Sudan daha az yoğun bir sıvı olduğu için, su alevi söndürmek yerine, daha da artmasını sağlayabilir.

*Asitli İçeceklerinizin daha uzun süre gazı kaçmadan kalabilmeleri için, şişeyi baş-aşağı çevirerek ,dik şekilde dolabınıza koyun.

*Yeni Ayakkabı alacağınızda , özellikle akşam vakitlerinde alın, sabahları ayaklarınız daha küçüktür, akşama kadar şişeceği için ,sabah aldığınız ayakkabı ,akşama küçük gelebilir.

*Lavabodan gelen kötü kokuları hızlıca gidermek için, biraz kahve dökün ve ardından kaynar su dökün,koku hemen geçecektir.

*Temizlik için ,Sirke ve Karbonatı Kullanabileceğinizi Unutmayın. Banyodan, mutfağa,camdan ,çaydanlığa birçok alanda kireç ,pas ve kir çözücüdür, Sağlığa Zararı Yoktur .

*Banyo Aynanızın buğulanmasını önlemek için, fındık kadar bir vazelinle, duş öncesi aynanızı silmelisiniz.

 

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
1
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..