Eşlerin haramı helal gibi yaptığı büyük hatalar var. Hiç önemsenmiyor. Ama büyük hatalar olduğunu biliyor muydunuz!

Yüce Allah eşleri birbirlerine helal kılmıştır. Nikah kıyıldığında birçok haram olan helale dönüşüyor. Ama bazı şeyleri kafasına göre helal gibi yapıp alışkanlık haline getirenler var.

Fakat eşler arasındaki özgürlük alanı, büyüklüğüne rağmen sınırsız değildir.
Yani eşler arasında da birçok haramlar vardır. Bu haramların bir kısmı daimidir.

İşte bunların detayları;

1-Âdet ve Lohusalık Halinde Cinsî Münâsebette Bulunmak,
2-Arka Organdan Temas Etmek,
3-Başkalarının Yanında Sevişmek ve İlişkide Bulunmak,
4-Acı Vererek ve Acı Verdirerek Cinsel İlişkide Bulunmak.
5-Cinsel Görevden Kaçınmak.
6-Îlâ Yapmak,
Karısına yaklaşmamaya yemin etmek
7-Zıhâr Yapmak,

ZİHAR: Bir kimsenin karısına “sen bana anamın sırtı gibisin” diyerek, onu kendisine haram kılması.

8-Oruçlu İken Cinsel Yaklaşımda Bulunmak,

9-İtikâfda İken Cinsî Münâsebette Bulunmak.

Sebeplerini açıklayalım, daha net anlaşılacak ve ne büyük bir hata yaptığınızın farkına varacaksınız! insanları yaratan ve onların bedenî ve rûhî yapıların en iyi bilen Yüce Allah, Kur’ân-ı Kerîm’in Bakara Sûresi’nin iki yüz yirmi ikinci âyetinde adet halinde cinsi temasda bulunulmasını şöylece yasaklamıştır:

“(EyMuhammed!)Sana kadınların ay halini (hayız) soruyorlar. De ki; o bir ezadır. Ay halindeyken onlardan ayrılın; temizleninceye kadar onlara yaklaşıp cinsi münâsebette bulunmayın. İyice temizlendikleri zaman Allah’ın emrettiği yer (vagina) den onlara yaklaşın.

Şüphesiz Allah (her ay temizlendiklerinde kadınlarına) dönenleri sever. (O) İyice temizlenenleri (ay halinde önden ve arkadan cinsel ilişkiye girmekten kaçınanları da) sever.”* Yüce Allah’ın yasakladığı ay hali temasını O’nun Resûlü Hz. Muhammed de pekiştirerek yasaklamış, ayrıca ay hali ile ilgili gerekli bilgileri de açıklamıştır.
İlişkiyi yasaklayıcı hadisler Allah’ın Resûlü şöyle buyurur:
“Kadınlarınızla ay hallerinde cinsel ilişkide bulunmayınız. Ancak cinsel ilişkinin dışında her türlü sevişebilirsiniz.
Helâl görerek veya sakıncasız bularak) Âdet halindeki karısıyla cinsel temasta bulunan kimse, ona arka organından temas eden kişi ve bir de gelecekten haber verdiğini iddia eden adama bilgi almak için gelip de, onun sözlerini doğrulayan şahıs, Muhammed’e indirilen Kur’ân’a iman etmemiştir.”3 Âdet halinde sevişmek de haram mıdır?
İlâhî yasalarla yasaklanan yalnız cinsel organların teması olduğu için, hiç şüphesiz sevişmek helâldir. Üstelik ay halinde iken sevişmek, Allah’ın Resûlü’nün sünnetlerindendir.

Aşağıda sunacağımız fiili sünnet örnekleri, adet hali sırasında sevişmenin helâl olduğunu ve bu dönemde sevişmenin peygamberi uygulamalar arasında yer aldığını bize öğretmektedir. Allah’ın Resûlü’nün eşlerinden Hz. Âişe (r.anha) şöyle anlatıyor: (Eşleri olan)bizlerden biri âdet gördüğü zaman Allah’ın Resûlü ona göbekle dizler arasınıörten bir örtü örtünmesini (giymesini) emir buyurur, sonra da tenlerin temasını içerir şekilde onunla beraber yatardı.
4 Abdullahb. Sa’d el-Ensârî, Allah’ın Resûlü’ne şöylece sorduğunu anlatıyor: -YâResûlallah! Adet görürken karımdan nasıl yararlanmak bana helâl olur? Allah’ın Resûlü şöyle buyurdu: -Göbekledizler arasını örten Örtünün yukarı kısmından; göbek üstü vücûd kısımlarından yararlanman helâl olur.

Allah’ın Resûlü “Allah,müfessile kadına la’net etsin; onu rahmetinden uzak düşürsün,” buyurdu ve müfessile’yi şöyle tanıttı: Müfessile; kocası kendisini arzuladığı zaman; adet görmeye başlamadığı halde, -âdet görüyorum-diyerek kocasını aldatan kadındır.. Bunlar sınırlardır. Yapmamaya çalışmak bizi ahirette mükafatlara sürükler.

Geçici dünyanın zevkler bizi aldatmasın!

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..