Kız çocukları oyuncak makyaj malzemeleriyle oynamaya bayılırlar. Daha küçük yaşlarda annelerinin makyaj yaptığına tanık olurlar ve onlar da annelerine benzemeye çalışırlar.

Elbette küçük bir kız çocuğunun oyuncaklarla oynayıp annesine benzemeye çalışması doğaldır. Fakat bunu ne tür oyuncaklarla yaptığı önemlidir.

Lydia Cravens kızının başına gelenden sonra bütün ebeveynleri elinden geldiğince uyarmaya çalışıyor.

Üç yaşındaki kızına oyuncak makyaj malzemesi almıştı. Oyuncak da olsa makyaj malzemeleri biraz gerçek gibi gösterilmişti. Küçük kız suratına makyaj yaptıktan sonra suratında kızarıklıklar oluşmaya başladı.

Anne, durumu Facebook’ta şöyle özetledi:

“8 gün önce kızıma Family Dollar’dan oyuncak makyaj seti aldık. Üzerinde, makyaj malzemelerinin çocukların cildine zararlı olmadığı yazıyordu. Markanın tanınmışlığına güvenerek bir şey olmayacağını düşündük. Kızım makyaj yaptıktan sonra suratında kızarıklıklar oluşmaya başladı.

Ürün küçük kızda alerjik reaksiyona neden oldu. Önce dudaklarının etrafında ve gözlerinin etrafında başlayan kızarıklık kısa sürede bütün suratını sardı. Kızını hemen hastaneye götüren Lydia’ya, kızının başında beklemesi önerildi.

Birkaç gün boyunca yemek yiyemeyen küçük kızın bir haftadan fazla süre boyunca hastanede kalması gerekti.

Facebook’taki gönderisinden aktarılanlara göre Lydia’nın kızına aldığı oyuncak kozmetik üründe hassas ciltlerde alerjik reaksiyona neden olan altı farklı kimyasal varmış.

Şimdi Lydia bütün ebeveynleri oyuncak kozmetik ürünlerdeki tehlikeler hakkında uyarmak istiyor.

LÜTFEN çocuklarınıza bu tür oyuncaklar alırken daha dikkatli olun. Kızımın başına gelenler SİZİN kızınızın da başına gelmesin.”

Anne bir de kızının cildine zarar veren ürünün fotoğrafını Facebook’a yükledi.

Küçük kızınız varsa veya küçük kızı olan bir tanıdığınız varsa haberi onlarla paylaşmayı unutmayın. Her ne kadar zararsız olduğu söylense de bu tür ürünler hassas ciltli çocuklar için çok zararlı.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
1

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..