Gün içinde aniden uyku mu bastırıyor? Sürekli kahve içiyor ama buna rağmen ayılmakta zorlanıyor musunuz?Enerji seviyenizi yükseltecek,çok kısa sürede zinde hissetmenizi sağlaycak tüyoları sizlerle paylaşıyoruz.

   İşte beyninizi kandırıp uyanık tutmanın 8 kolay yolu..

    1-Ağzınızı meşgul edin

Ağzınızı meşgul etmek için sakız çiğneyin ya da naneli şeker yiyin. Nane ne kadar keskin olursa etkisi de o kadar büyük olur.

   2-Kulak masajı yapın

Kulak masajını deneyin. Eski Budist rahiplerin meditasyon esnasında uyuklama halinden kaçınmak için denediği bu yöntem oldukça etkilidir. Kulak memelerinizi tutun ve kuvvetlice bastırın, ukunuzun açıldığını göreceksiniz.

   3-Limon ısırın

Hoşunuza ister gitsin ister gitmesin ama limon ısırmak narkolepsi (gündüz aşırı uyku eğilimi) vakalarında, uyanmanız için istenilen etkiyi yaratacaktır.

   4-Kaslarınız esnetin

20 şinav çekmek veya sadece 30 saniye boyunca basit egzersiz yapmak (her kasın gerilmesini sağlamak) uyanmanızı sağlar. Bir fincan kahve içmek yerine böyle hareketler yapıyor olmanız insanlara komik gelebilir ama işe yaradığından emin olabilirsiniz.

   5-Yüzünüze soğuk su çarpın

 

Göz kapaklarınız ağırlaşmaya başladığında, birkaç avuç buz gibi suyla yüzünüzü yıkayın. Bu uyanmanız için en etkili yollardan biri. Kendinizi halsiz hissettiğinizde boynunuzun arkasına buz da koyabilirsiniz.

   6-Bileklerinizi yıkayın

Bu teknik, yüzü buz gibi suyla yıkamakla aynı etkiyi verir. – Tabii makyajınız önemsediğiniz bir şey değilse.

   7-Zorla esneyin

 

Esneme, beynimizi soğutmanın doğal bir yoludur. Yorgun olduğumuzda ya da sıkıldığımızda beyniniz ısınır. 7-8 kez zorla esnemeye çalışın. Beynininiz durumu şaşkınlıkla karşılayacak ve bu da uyanmanıza yardımcı olacaktır.

8-Soğan Kullanın

Vücudu sakinleştirmesi, dinç tutması ve enerji vermesinden ayrı olarak soğanlar, yüksek besin içerikleri nedeniyle muazzam bir cilt bakımı sağlar. Soğan kullanmak cildinizi, özellikle ellerinizi kış aylarında canlandırır ve yumuşacık yapar. İşte el maskesinin tarifi: Yarım soğanı parçalara ayırın suyunu sıkın ve balla karıştırın. Ellerinize uyguladıktan sonra 10 dakika bekleyin ve soğuk suyla yıkayın.

https://www.hobifun.com/tek-malzeme-ile-cilt-sikilastiricileke-giderici-krem-keten-tohumu-ile-kendi-kremini-yap-cilt-sikilastirici/

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..