Küçük yaşlardayken, annenizin ne zaman hasta olsanız doğal bir çözüm sunduğunu hatırlarsınız.

Bugün sizler de çocuk sahibi olduğunuzda ve çocuğunuz hasta olduğunda, eczaneye koşup ilaçlar almak yerine öncelikle zamanında annenizin size sunduğu bu çözümleri deniyorsunuzdur. Ne de olsa acı ve ağrılardan evimizde bulunan malzemelerle kurtulmak mümkün.

Sizler için hazırladığımız listede, evinizde bulunan malzemelerle bazı hastalık ve rahatsızlıklardan nasıl kurtulacağınızı anlatmaya çalıştık. 
1- Güneş yanığı

Yazın güneşlenmek güzel olsa da sürekli ve aşırı güneşlenmenin cilt kanserine neden olabileceğini unutmayalım.

Güneş yanığına doğal çözümler de var. Bunlardan biri de çay. İçtikten sonra çayın soğumasını bekleyin. İnce bir kağıt havluya sarıp yanık bölgenin üstüne koyun. Çayda bulunan tannik asit ve teobromin yanığın acısını azaltacak ve kateşinler de cildin kendini onarmasını sağlayacak.

2- Sivrisinek ısırığı

Yazın en istemediğimiz şeylerden biri de sivrisinekler tarafından ısırılmaktır. Sivrisineklerin ısırdığı bölgeyi kaşıyarak tahriş ederiz ve bu bölge daha da yanar. Acıyı dindirmek için karbonat kullanabilirsiniz.

Suyla karbonatı karıştırın ve sivrisinek ısırığının üstüne uygulayın. Öte yandan çay çiçeği yağı ve soğanın sivrisinek ısırığına iyi geldiği iddia ediliyor.

3- Boğaz ağrısı

Boğaz ağrısını geçirmek için pahalı ilaçlar almaktan sıkıldınız mı? Elma sirkesi imdadınıza yetişecektir. 3 yemek kaşığı elma sirkesi ve 3 yemek kaşığı suyu karıştırıp gargara yapın. Sirke, boğazdaki ağrıya neden olan bakteriyi öldürüyor.

4- Yorgunluk

Herkes güne daha zinde başlamak için kahve içer ancak nane yapraklarından habersizdir. Nanenin kokusu bile uyanmanızı sağlıyor.

E ve C vitamini, folik asit, kalsiyum ve demir barındıran nane yapraklarını tüketmek oldukça faydalı.

5- Yaralar

Balın sağlığımıza olan faydaları saymakla bitmiyor. Araştırmacılar, balın antibiyotik değerinde olduğunu savunuyorlar. Bal, yaraların iyileşmesinde de etkili. Tek yapmanız gereken yaralarınızın üstüne bal sürmek.

6- Siğil

Kulağa tuhaf gelse de koli bandıyla siğillerden kurtulmak mümkün. Siğillerin üstüne yapıştırılan koli bandı sayesinde, siğiller kendiliğinden ölüyor. Siğil olan bölgeye koli bandı yapıştırıp 6 gün bekleyin. Çıkardıktan sonra bölgeyi güzelce temizleyin. Siğil kendiliğinden düşecektir.

7- Ayak acısı

Bütün gün ayakta duruyorsanız ayaklarınız haliyle günün sonunda inanılmaz acıyor. Tek yapmanız bir leğene su ve ağız çalkalama suyu ekleyip, ayağınızı suyun içinde bekletmek.

Yukarıdakilerden bazılarını biliyor olabilirsiniz. Ancak çoğu kişi bunlardan habersiz.

Faydalı bilgileri arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..