10 yaşındaki kızının Whatsapp’tan istismar edildiğini gören anne mesajlaşmayı sürdürdü ve çocuk tacizcisi, pedofil adamı teşhir etti.
Whatsapp’tan çocukları istismar etmeye çalışan pedofili erkek teşhiri ile ilgili paylaşımları inceleyiniz.


Pedofili nedir ?
Bu kişiler cinsel açıdan tatmin olabilmek için ergenliğe girmemiş çocuklarla fiziksel ve genellikle de cinsel temas kurarlar. Pedofili genellikle yetişkin erkeklerde görülmektedir.
Pedofilinin tam bir tedavisi yoktur. Pedofili ile ilişkili cinsel dürtüler hiçbir zaman kaybolmayabilir.


Günümüzde kullanılan bazı ilaçlar ise dürtülerini azaltıp cinsel uyaranlara karşı sinirsel yanıt vermeyi azaltır. Bu ilaçlar da pedofili tedavisinde kullanılmaktadır. Yine de belirtmek gerekir ki pedofilinin tedavisi oldukça zordur.


Aileler Çocuklarını Pedofilik Bireylerden Nasıl Koruyabilir?
• Çocuklara her zaman sizinle rahat bir şekilde iletişim kurabileceği alan verin. En başta çocuklar duygu ve düşüncelerini rahatça ifade edebilmesi için desteklenmelidir. Çocuğunuzla olumlu iletişim kurun. Her koşulda ona inanacağınızın ve destek olacağınızın garantisini verin.

Çocuğunuzun arkadaşlarıyla iletişim içinde olun ve son zamanlarda farklı davranışlarının olup olmadığı arkadaşlarından öğrenin.
Çocuğunuza iyi dokunuş ve kötü dokunuşu küçük yaşlarda öğretin. Cinsellik, kendi bedenini koruma, iyi ve kötü dokunuşu ayırt etme, yardım isteme, kendini ifade etme konularında bilgilendirin. Çocuklara ne olursa olsun beden sınırını koruma ve hayır deme hakkına sahip olduğu söylenmelidir. Çocuğa “bedenin özeldir, oyun oynamak için bedenimizi kullanmayız ve başkalarının da bedeninle oyun oynamasına izin vermeyiz” gibi sözel ifadelerle uyarılar yapabiliriz.

Çocuğunuza başka biri tarafından rahatsız hissetmesine neden olduğunda bulunduğu yerden kaçması gerektiğini. “Hayır, yapma, istemiyorum diye bağırmasını, mutlaka karşı koymasını ve bu durumu kendisine en yakın yardım edebilecek öğretmen, anne, baba ya da daha uzaktaysa üniformalı kişilere iletmesi gerektiğini söyleyin.

Anne ve baba olarak çocuğun sınırlarına siz de saygı gösterin. Çocuğunuzun izni olmadan ona dokunmayın. Komşu, akraba gibi kişilerin de çocuğunuzun itirazına rağmen onu öpmesine, sarılmasına izin vermeyin. Çünkü cinsel amaçla olmasa da çocuğunuzun bu dokunuşlara istemediği zaman tepki vermesini desteklemek ve izin vermek, başka dokunuşlara karşıda kendisini savunmasını pekiştiren bir ebeveyn davranışıdır.

• Çocuklarınızın internet ve sosyal medya kullanımlarını kontrol altında tutun. Belli programlar ile kimlerle yazıştığını takip edin.
Çocukların hep güvende kalması dileğiyle…

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..