Makyajınızı temizlerken ,aynı zamanda bakım yapmak ve tazelenmiş,temiz bir cilde sahip olmak ister misiniz ? Üstelik evinizdeki malzemelerle ,fazla para harcamadan ,doğal yollarla kendi makyaj temizliğinizi yapabilirsiniz. 

İşte doğal makyaj temizleme ürünleri: 
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı, cilde birçok faydası olan doğal yağlardan biri. Cildinizin yağlanmasına neden olacağını düşünebilirsiniz fakat az miktarda kullandığınızda endişelenmenize gerek yok. Doğal bir yağ olduğu için cildiniz tarafından tamamen emilecektir.

BEBE YAĞI

Bebe yağı, her daim elinizin altında bulunan harika bir makyaj temizleyicidir. Bebe yağını pamuğun üzerine damlatıp uygulayabilirsiniz. Ovalamak yerine pamukla masaj yaparak makyajınızı silin. Özellikle göz makyajı için etkilidir. Fakat yağlı bir cildiniz varsa, sadece acil durumlarda kullanmalısınız.

ZEYTİNYAĞI

Makyajınızı temizlemek için mutfağa göz atmaya ne dersiniz? Mesela zeytinyağı doğal bir makyaj temizleyicidir. Daha önce denemediyseniz size garip gelebilir fakat elinizin altında bulunan başka bir temizleyici yoksa işinizi görecektir. Sızma zeytinyağı olmasına özen gösterin. Zeytinyağı, aynı zamanda harika bir nemlendiricidir. Makyajınızı temizleyip, duruladığınızda cildinizin yumuşadığını fark edeceksiniz.

BAL

Mutfağınızda bulabileceğiniz bir diğer alternatif makyaj temizleyici ise bal. Bal, birçok cilt bakım ürününde kullanılan bir malzeme. Aynı zamanda tek başına da makyaj temizleyici olarak kullanılabilir. Yoğun bir yapıya sahip olduğu için az miktarda kullanmaya özen gösterin, yoksa yapış yapış bir his bırakacaktır. Balı parmaklarınızla uygulayıp, pamukla makyajınızı temizleyin. Cildinizin nemlendirilmesini de sağlar.

VAZELİN

Vazelin, uzun yıllardır biz kadınların bakım ürünleri arasında yerini alıyor. Peki makyajınızı çıkarmayı denediniz mi? Bir parça pamuk ve vazelin ile makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..