Gelişmiş tıp harikalar yapıyor ,bunu hepimiz kabul ediyoruz.Ancak, tıbbın bu kadar ilerlemediği dönemlerde insanlar nasıl dertlerine çare buluyormuş diye de hepimiz düşünmüşüzdür. İşte ilaç veya hastaneye ulaşamadığınız durumlarda kolayca ve doğal yöntemlerle nasıl şifa bulabiliriz,sizlere büyükannelerden 10 pratik bilgi sunuyoruz.  

 Kuru Kayısılar ile Sindiriminizi Geliştirin

Şişkin veya kabız hissettiğiniz zaman, en yakın ilaç deposuna koşar ve kendinizi daha iyi hissetmek için eczacının önereceği bir şey satın alırsınız.Ama büyükanne veya büyükbabalar kendilerine yardımcı olmak için doğal ürünleri kullandılar.
Örneğin, kuru kayısıların tüketilmesi, yüksek seviyelerde diyet lifi bulunması nedeniyle öğün sonrası bir avuç kuru kayısı yiyin ve hazımsızlığınızı ortadan kaldırın.

Kereviz Çiğnemeye ne Dersiniz ?

Büyükannenizin sakız çiğnediğini gördünüz mü ? Pek sık olmasa gerek,ama sakızdan çok daha etkili bir yöntemi kullanmış olabilirler.
Çiğneme sakızları  harika ve ferahlatıcıdır , ancak uzun bir süre değil. Bir parça kereviz çiğnemek ağız kokusuyla savaşabilir ve ağzınızı tazeleyebilir. Daha güvenli hissedersiniz ve etkileri sakızdan çok daha uzun süre kalır.

Karbonat Kullanarak İdrar Yolu Enfeksiyonundan Kurtulun

Biraz kabartma tozu su ile karıştırın ve için,tercihen sabah aç karnına için.Sonuçlarını anında hissedeceksiniz! Karbonat zararlı bakterileri yok ederken , idrar yolu enfeksiyonunuza çözüm olacaktır.

Patates Kullanarak Isırıklara Çözüm

Patates antienflamatuar özelliklere sahiptir ve kaşıntı problemleri için faydalıdır.
Bir dilim çiğ patates kesin ve ısırığın,kaşıntının olduğu bölgeye sürün, daha iyi sonuçlar için bir bandaj veya bez kullanabilirsiniz. Bir deneyin, çünkü bu gerçekten işe yarıyor.

Kuru Üzüm ile Eklem Ağrılarına Şifa

İster inanın ister inanmayın, büyükanne ve büyükbabalar, artrit semptomlarının,eklem ağrılarının hafifletilmesi söz konusu olduğunda, kuru üzümün mucize olduğuna inanırlar. Bir daha ki sefere bu keyifli küçük ikramları atmak istediğinizde, onların büyük besin değerini unutmayınız.

Birkaç kaşık üzümü,suya ekleyin ve bir gece bu şekilde bırakın .Ertesi gün içecekleri tüketin. Anti-inflamatuar özelliklerinden dolayı, bu içecek ağrıyı ve şişmeyi azaltır.

Isırganla Saç Dökülmesinin Tedavisi

Bu bitkiyi evlerinde kullanan çok yaşlı insanlar gördüm ve garip görünebilir, ama aslında ısırganlar, özellikle saçlarımız için çok önemli bir bileşen olan yüksek protein seviyeleri olmak üzere birçok güçlü besin bakımından zengindir.

*Protein mevcudiyetinin yanı sıra, ısırganlar ayrıca magnezyum, kalsiyum ve beta-karoten ile D, A, C ve B-kompleksi vitaminleri ile yüklenir.
*4-5 yaprak ısırganı bir bardağa koyun ve üzerine kaynatılmış suyu dökün ve bu karışımı saçınıza uygulayın.

*Ancak, ısırgan otunun yüksek dozlarda zararlı olabileceğini unutmayın.

Taşıt Tutması İçin Çareler

Zeytindeki tanenlerin varlığı, sadece hastalığı tetikleyebilecek çok fazla tükürük oluşumunu önler. Bu hissi hafifletmek için zeytin yiyin. Yolculuk sırasında başınızı sabit tutmaya çalışın.Kraker benzeri yiyecekler ve karbonlu içecekler tüketilebilirsiniz.

Biraz Limon Suyu ile Kulak Ağrısı Giderme

Yaşlı insanlar kulak üzerinde limon suyu sıkıyor ve kulaklarını rahatlatmak için kulağa akıtıyorlar. Limonlar pH seviyelerini stabilize ettikleri için, bunu denediğiniz andan itibaren acının azaldığını hissedeceksiniz. Bununla birlikte, eğer ağrının yoğunluğu dayanılmaz ise, kendi başına bir şey yapmadan ve daha da kötüye gitmeden önce doktora danışmak isteyebilirsiniz.

Maydanoz sarımsak kokusu savaşır

Sarımsak ve onun sayısız sağlık faydalarından hoşlanıyorsunuz ama,kokusunun verdiği rahatsızlıktan dolayı tüketmiyorsunuz,öyleyse bu yöntemi denemelisiniz. Maydanoz, sarımsağın güçlü kokusunu öldürecek ve ağzınızı ferahlatacaktır . Sarmısaklarınızı tükettikten hemen sonra çiğ maydanoz yaprakları yiyin. Maydanoz, doğal bir ağız tazelendirici olup, ağzınızda kötü bakterileri de öldürür, aynı zamanda kötü nefesi de önler. Bir diğer alternatif karanfil çiğnemektir.

Bademle Ağrıyı Dindirebilirsiniz

• Diyelim ki şiddetli baş ağrısı yaşıyorsunuz, sinüzit; ya da migreniniz var. Her seferinde ağrı kesici ilaçlara yönelmek de istemiyor, ilaç kullanmayı sevmiyorsunuz… Tam böyle bir durumda imdadınıza badem yetişebilir… Bademin içeriğinde bulunan Salisin isimli bir maddenin, yüksek ağrı kesici özelliği bulunmaktadır. Belki aynı anda iki aspirin içmek sizin için zararlı olur, ama 12 tane badem yediğinizde, iki aspirin içmiş kadar rahatlatır.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..