Kereviz vücut üzerindeki etkileri ile hayatınızı kısa sürede değiştirecek. Yüzde 95’i sudan oluşan      kerevizi 1 hafta boyunca tüketirseniz bakın ne oluyor. İşte kerevizin az bilinen faydaları

Mutfağınızdan eksik etmek istemeyeceğiniz bir tat olan kereviz ile hayatınız olumlu yönde değişecek. İnsan sağlığı    üzerinde birçok önemli etkisi bulunan kerevizi düzenli tüketmek ise oldukça önemli. 1 hafta boyunca kereviz     yerseniz ne olur merak edenler için ,işte cevabı…

        KİLO KONTROLÜ SAĞLIYOR

K vitamini ve çeşitli mineraller açısından zengin olan kereviz kilo kontrolü sağlanmasında oldukça büyük bir role        sahip.

     MİDE YANMASINA İYİ GELİYOR

Mide yanması sorununuz varsa kereviz ile bu sorunlarınız sona eriyor. Mide asitini düzenleyen etkisi ile dikkat çeken kereviz suyu mide ekşimesi gibi sorunları ortadan kaldırıyor.

   İLTİHAPLARLA SAVAŞIYOR

Anti-inflamatuar özellikleri ile dikkat çeken kereviz iltihaplarla savaşmak için birebir bir ürün. Kalsiyum, sodyum,  potasyum gibi değerleri içinde barındıran kereviz ile vücuttaki iltihabı atabilir, çok daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

  SIVI KAYBINI ÖNLÜYOR

Birçok önemli sağlık sorununa yol açan sıvı kaybını önleyen kereviz, yüzde 95’i sudan bir bitki olması sayesinde   vücudun su ihtiyacını gideriyor.

  SİNDİRİME YARDIMCI OLUYOR

Sindirim sistemi ile ilgili problemler hayatınızı zindana çevirebilir. Düzenli aralıklar ile kereviz ve kereviz suyu tüketerek kabızlık gibi sağlık sorunlarından kurtulabilirsiniz.

  KAN BASINCI VE KOLESTEROL SEVİYESİNİ DÜŞÜRÜYOR

Yüksek tansiyonu önleyici etkisi ile dikkat çeken kereviz kan basıncı ve kolesterol seviyeleri üzerinde de dengeleyici bir etkiye sahip.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..