Darrien Middleton, bir hastanenin acil servisinde çalışıyor. İşi yorucu olmasına rağmen insanlara yardım ettiği için işini çok seviyor.

Darrien, hasta olan babaannesi Wilma’yla her gün ilgilenmek istese de işinin yoğunluğundan dolayı buna fırsat bulamıyor.
Neyse ki Wilma’nın minik bir dostu var.

Darrien’in babaannesine iki yıl önce akciğer kanseri teşhisi koyuldu. Geçirdiği operasyonla akciğeri alındı.

Wilma’nın iyileşmesi zaman aldı. Operasyondan dolayı zayıf düştü. Altı ay sonra acı bir haber daha aldı. Doktor, muayene sırasında Wilma’ya meme kanseri olduğunu söyledi.

Darrien, babaannesinin yanına taşınması için onu ikna etmeye çalışsa da Wilma, 38 yıldır yaşadığı evden ayrılmak istemiyordu.


Darrien, “Evini ve yalnız yaşamayı çok sevdiğinden yanıma taşınmayı defalarca reddetti” dedi.

Darrien, babaannesinin komşuları tarafından da çok sevildiğini söylüyor.

Hatta onu çok seven minik bir dostu var.


Darrien, “Geceleri tam zamanlı olarak acil serviste çalışıyorum. Bir yandan da üniversiteye gidiyorum. Bu nedenle babaannemi hastaneye getirip götürmek ve nasıl olduğunu kontrol etmek benim için çok zor. Burada devreye güzel komşularımız giriyor. Her gün belirli saatlerde babaannemi kontrol etmeye geliyorlar. Kemoterapi ve radyasyon tedavisi randevuları için babaanneme hastaneye götürüyorlar. Onlar sayesinde babaannem hayatta. Hemen hemen herkes onu tanıyor ve onun da arası komşularıyla çok iyi” dedi.

Wilma’nın en iyi dostu ise 7 yaşındaki Caleb.

Darrien, babaannesi ve Caleb’in fotoğrafını çekip altına, “Fotoğrafta gördüğünüz çocuk babaannemi her gün 4-5 kez ziyaret ediyor. İyi olduğunu kontrol etmek istediğini ve uykusundan sağ salim uyandığını görmek istediğini söyledi bana. Ne diyeceğimi bilemiyorum” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Babaannesi, babası ve iki kardeşiyle yandaki evde yaşan Caleb her gün defalarca kez Wilma’yı kontrol etmeye geliyor. Hatta evden yemek getirip yaşlı kadına elleriyle yemek yediriyor.

Darrien, küçük çocuğun yaşına rağmen çok olgun olduğunu düşünüyor. Bu nedenle de Wilma ve Caleb’in fotoğrafını paylaşmaya karar vermiş.


Darrien son olarak, “Babaannem, Caleb’i çok seviyor. Aralarında inanılmaz bir bağ var. Sevgi dolu bir ailede yetiştiği belli. Okulda çok başarılı bir öğrenci ve yaptığı şakalarla sizi gülme krizine sokuyor. Umarım ki gönderimi herkes görür ve onun ne kadar altın kalpli bir çocuk olduğu anlaşılır. Babaannem için yaptıklarına ne kadar teşekkür etsem az. En zor günlerinde babaannemin yanında oldu. Umarım büyüdüğünde babaannem ve benim için ne kadar değerli birisi olduğunu anlar” dedi.

Wilma’nın önünde 30 seanslık ışın terapisi tedavisi var. Darrien, Caleb ve komşuları sayesinde morali yerinde.

Böyle sevgi dolu haberler görmeye hepimizin ihtiyacı var. Caleb muhtemelen yaptığının ne kadar güzel bir şey olduğunu bilmiyor.

Dünyanın onun gibi yetiştirilmiş çocuklara ihtiyacı var. Katılıyorsanız paylaşın!

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..