Günlük hayatımızda mutfakta sıklıkla kullandığımız Streç Filmin ,bu Pratik ve işe yarar kullanım alanlarını öğrenince siz de daha sıklıkla kullanmaya başlayacaksınız.

Sineklerden Kurtulmak İçin:

Evdeki sineklerden kurtulmak için çilekleri bir kaba doğrayın ve üstünü streç filmle kaplayın. Ardından streçle kaplayıp, gerdiğiniz yere ufak bir çizik atın. Sineklerin bir bir yok olduğunu görünce çok şaşıracaksınız.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin:

Soğuğu Önleyebilirsiniz

Kışın pencereden gelen soğuğu önlemek için camlarınızın önünü streç filmle kaplayabilirsiniz.
Burnunuzdaki ve çene kısmınızdaki siyah noktaların üzerine vazelin sürüp streç filmle sarıp bekletirsen. Streç filmi çıkardığınızda siyah noktalarınızın da çıktığını göreceksiniz.

Taşınırken Streç Kullanımı:

Taşınma esnasında çatal bıçakları teker teker sarmak yerine komple streç filmle sarıp, koliye yerleştirebilirsiniz. Böylece yeni girdiğiniz evde streç filmden kurtulup direk, çekmecenin içine koyabilirsiniz.

Muzların Tazeliği İçin :

Muzların saplarını streç filmle sararsanız tazeliğini uzun süre korur.

Evdeki Saksılarınız İçin

Evinizi küçük bir seraya bile çevirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken saksıyı toprakla doldurduktan sonra sulayıp, üstünü streç filmle kaplamak. Bu, toprağın ve bitkilerin kurumasını engeller, böylece daha hızlı büyürler.

Boya Yaparken:

Boya yaparken kullandığınız badana ruloları üzerindeki boyaların kısa süreliğine elinizden bıraktığınızda kurumasını istemiyorsanız üzerine streç film geçirebilirsiniz.

İçeceklerinizin Dökülmemesi İçin :

Bu yöntem sabah acelesi olanlar için birebir! Dökülmesini istemediğiniz içecekleri streç filmle sarıp, ortasından pipet geçirdiğiniz takdirde, içeceğinizi dökmeden keyifle tüketebilirsiniz.

Çiçeklerinizin Solmaması İçin:

Vazodaki çiçeklerinizin kısa sürede solmasını engellemek için ıslak bir mendil ya da beze çiçeğin sap kısmını sarın ve sonra bunu streç filmle kaplayın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..