Uykusuzluğa neden olabilecek, stres, depresyon, kaygı, iş yerinde yaşanan sorunlar gibi birçok farklı durum vardır. Yani, yattığınızda uyumak yerine, iş yerindeki sorunlarınızı düşünürsünüz. , aile sorunları ya da ertesi gün yapmak zorunda olduğunuz şeyleri düşünürsünüz. Bununla ilgili kötü şey, beyninizin rahatlamayacağı ve her zaman aktif olmasıdır, yani uykusuz bir gece daha!!!

Tıbbi uzmanlar, kalp ilaçları, kan basıncı ilaçları, ağrı kesiciler, antihistaminikler vb. gibi bazı uyuşturucuların ve ilaçların uykusuzluğa yol açabileceğini de söylüyorlar. Bu ilaçlar uyku sorunlarını daha da arttırabilir. Bu ilaçlardan bazıları ilk başta sizi uyuşuk hale getirecektir, ancak aynı zamanda bazı karın sorunlarına da neden olabilir – bu da tuvalete daha çok gitmenizi ve uykunuzu daha da rahatsız etmenizi sağlayacaktır. Düzgün bir gece uykusu almadan ,ertesi günü iyi geçirmemiz de ne yazık ki pek olası görünmüyor. Uyurken, pillerimizi şarj ediyor ,kendimizi ertesi günün temposuna uygun hale getiriyoruz.

      Peki İhtiyacımız Olan Uyku Kaç Saat !!!

Vücudunuzda, zihninizde ve vücudunuzdaki her hayati fonksiyonunuz için önemli olan Uykuyu kaç saat sürdürmeliyiz. Daha fazla uyursak, daha üretken olabiliriz ve gündelik görevlerimizi herhangi bir sorun yaşamadan bitirebiliriz. İnsan vücudu en az 8 saat uykuya ihtiyaç duyar, çünkü tam olarak kendine yakıt ikmali ve tüm organizmayı yeniden doldurmak için gereken zaman bu. Dünyadaki birçok insan, yeterince uyuyamadıklarında ,kafeinin onlara yardım edebileceğine inanıyor, ama kesinlikle yanlış! Kafein sadece kısa, geçici enerji artışı sağlayabilir ve etkileri sona erdiğinde, daha önce hiç olmadığı kadar kötü hissettirir!

     Uykunuzu Nasıl Geliştirirsiniz?

Uykuya gitmeden en az bir saat önce televizyon izlemekten ve bilgisayarda çalışmaktan kaçınmalısınız. Bu ,uykuya hızlı dalmanıza yardımcı olacaktır. TV izlediğimizde veya bilgisayarımızda çalışırken, beynimiz çok aktiftir ve onunla işimiz bittiğinde, organizmamız uykuya dalmadan önce sakinleşmek için biraz zamana ihtiyaç duyuyor. Endişelenmeyin, çünkü uyku sorunlarınız konusunda size yardımcı olabilecek tamamen doğal bir çare var. Neyse ki, bu ilaç son derece etkilidir – enerjiyle dolup uyanırsınız ve tazelenirsiniz. Bu çare hakkında en iyi şey, zaten mutfakta var olan, kolay mevcut malzemelerle yapılabiliyor olmasıdır. Yani, bu ev yapımı doğal ilaçların sırrı rafine edilmemiş deniz tuzu ve kahverengi şekerdir.

GEREKLİ MALZEMELER:

  • 1 çorba kaşığı rafine edilmemiş Deniz Tuzu
  • 5 çorba kaşığı Kahverengi Şeker

UYGULAMA:

Sadece yukarıda bahsedilen bileşenleri karıştırmanız ve yarım çay kaşığı tüketmeniz gerekiyor. Bu karışımla rahatça uykuya dalın. Uyumadan hemen önce dilinizin altına koyun ve erimesini bekleyin. Oranı takip etmeyi unutmayın .   Şeker hastaları ve Tansiyon hastalarına önerilmez!

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..