Herhangi bir nedenden dolayı kolunuzu kaldırdığınızı ve gömleğinizin tere battığını fark ettiniz mi? Dışarısı sıcaksa ve çalışıyorsanız bu normaldir, fakat kış ortasında evinizde oturuyorsanız gömleğinizin ıslatılmaması gerekir.
Aşırı Terleme, ellerin, ayakların, koltuk altlarının ve kasık bölgesinin aşırı terlemesi durumudur.Çoğunlukla, hastalar, haftada en az bir kez belirtileri gördüklerini söylemektedir. Bu gerçekten utanç verici olabilir. Terlemenizi azaltmaya yardımcı olacak 6 doğal yolu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1. Antiperspirant
WebMD aşırı terlemeden şikayet edenlerin antiperspirant kullanmasını önermektedir. Antiperspirantlar, ter gözeneklerinin tıkanmasına yardımcı olan bir alüminyum madde içerir. Koltuk altlarının yanı sıra ,vücudunuzda aşırı terleme olan diğer yerlerde de kullanabilirsiniz. Kokuyu taze tutmak ve nemi en aza indirmek için ayaklarınızı veya kasık bölgesini ovalayın.

2. Giyim
Nefes alan giysiler giymeniz gerekmektedir. Pamuk ve ipek mükemmel seçimlerdir. Çoraplar için nem emici teknolojiye sahip olanları tercih ediniz.

3. Koltuk altı Pedleri


Ekstra bir koruma katmanı-pedleri, utanç verici durumlardan kaçınmak ve ekstra terin emilmesine yardımcı olmak için kullanabileceğiniz,basit ama etkili bir yöntem olacaktır.

4. Fındık Yağı


Tanik asit içeren harika, doğal bir ter önleyici olan Fındık yağını,aşırı terlemenizi önlemek için kullanabilirisiniz .Fındık yağını, koltuk altlarınıza, kasıklarınıza veya yüzünüze pamuklu ped kullanarak uygulayabilirsiniz.

5. Gıdalar
Bazı yiyeceklerin terlemenizi arttırdığını görebilirsiniz. WebMD , baharatlı yiyecekler yemekten, sıcak içecekler ve alkol tüketmekten kaçınmanız gerektiğini söylüyor; çünkü bunlar insanların daha fazla ter atmasına neden oluyor.

6. Çay ağacı yağı


Çay ağacı yağı, terlemeye yardımcı olan başka bir ter önleyicidir. Çay ağacı yağını pamuklu çubukla her gün koltuk altlarına uygulayınız. Sonuçları anında fark etmeyebilirsiniz, ancak kısa bir süre sonra gerçekten etkili olduğunu göreceksiniz.

Terleme probleminiz var ise,sunduğumuz doğal tedaviler ve ip uçları ile artık daha özgürce hareket edebilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..