Antalya’nın Alanya ilçesinde gayrimenkul satışlarından haksız kazanç sağlamak suçlamasıyla geçen hafta gözaltına alınan 11 şüpheli işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

ANTALYA’DA DOLANDIRICILARA OPERASYON

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; Mahmutlar Mahallesi’nde gayrimenkul satışlarında kendilerine gelen çok sayıda mağdurun sistematik şekilde emlakçılık faaliyeti adı altında paralarını alıp tapu vermeyerek, parasını istemeye gelenleri de baskı ve tehditle göndererek haksız kazanç sağladığı tespit edilen şüpheliler hakkında çalışma başlatıldı.

ARALARINDA KAMU GÖREVLİLERİ DE VAR

Geçen hafta çarşamba sabahı harekete geçen Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri teknik ve fiziki takibin ardından şüpheliler polis memuru M.Ü., adliyede görevli mübaşir A.O.K., PTT’de görevli memur B.Ç. ile H.C., E.E., S.Y., M.C., S.C., H.K., M.M., H.A.’yı ikametlerinde gözaltına aldı.

EVLERİNDE TÜFEKLER ELE GEÇİRİLDİ

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda pompalı tüfek, 3 otomatik av tüfeği ve bunlara ait çok sayıda fişek ele geçirildi.

ADLİYEYE SEK EDİLDİLER

‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve nitelikli dolandırıcılık’ suçlarından gözaltına alınan 11 şüpheli karakoldaki işlemlerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..