• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Doğanın Mucizesi : Süt-Soğan-Sarımsak Karıştırılıp İçilirse…FAYDALARINA ŞAŞIRACAKSINIZ

Doğanın bizlere sunduklarından faydalanmayı bilirsek,her başımız dara düştüğünde   ilaçlara sarılmayı bırakırız sanırım.   Süt, soğan ve sarımsak birlikte tüketildiklerinde birçok hastalığa şifa     oluyor,vücudumuza inanılmaz faydalar sağlıyor. Hastalıklara karşı doğal besinlerden yararlanmak hem sağlıklı olmanızı hem de tedavinin daha kalıcı ve çözüm     odaklı olmasını sağlayacaktır.    İyileşmek için soğanlı süt Grip, öksürük, boğaz ağrısı, […]

Doğanın bizlere sunduklarından faydalanmayı bilirsek,her başımız dara düştüğünde   ilaçlara sarılmayı bırakırız sanırım.

  Süt, soğan ve sarımsak birlikte tüketildiklerinde birçok hastalığa şifa     oluyor,vücudumuza inanılmaz faydalar sağlıyor.

Hastalıklara karşı doğal besinlerden yararlanmak hem sağlıklı olmanızı hem de tedavinin daha kalıcı ve çözüm     odaklı olmasını sağlayacaktır.

   İyileşmek için soğanlı süt

Grip, öksürük, boğaz ağrısı, eklem ağrıları ve Virüslerle savaşmada ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmede size ilaç   gibi gelecek süt soğan küründen bahsedelim.

 Süt, sarımsak ve soğan kürü


GEREKLİ MALZEMELER:
*Yarım litre Süt
*1 Soğan
*5-6 Diş Sarımsak
*2 Yemek Kaşığı Doğal Bal

HAZIRLANIŞI:

Soğanı yemeklik doğrayın
Sarımsakları ezin.
Sütün içine ekleyin,ocağın altını yakın.
Ilık halde süzün, iki çorba kaşığı süzme bal ilavesiyle gün içinde kısa aralıklarla birer tatlı kaşığı içebilirsiniz.

Sütün faydaları;

Sağlıklı beslenme, özellikle de çocuklar için vazgeçilmez besin maddesidir. Süt, A ve C vitamini açısından zengin bir besin kaynağıdır. Bunun yanında önemli derecede kalsiyum ve potasyum içermektedir. Ayrıca protein ve demir gibi diğer maddeleri de içerir.

Sarımsağın Faydaları:
Sarımsağı sağlık açısından bu kadar önemli kılan içerisinde barındırdığı B6 ve C vitaminlerinin yanında demir, kalsiyum, bakır ve manganez gibi birçok değerli mineralleri ve elementleri içermesidir.

Soğanın faydaları;

Soğan, güçlü bir antibiyotik olarak bilinir ve hastalıklara yakalanmama noktasında ciddi katkılarda bulunur, hastalık durumunda iyileşme sürecini hızlandırır. Soğan özellikle enfeksiyon hastalıklarına karşı etkilidir.

Soğan kükürt, lif, B ve C vitamini açısından zengin bir besin kaynağıdır. Keskin kokusu bazen rahatsızlık verebilir ancak tüketilmesinde ciddi faydalar vardır.

Soğan-Sarımsak-Süt kürünün faydaları nelerdir?

Soğanlı süt kürünün kalbi güçlendirdiği, taşıdığı değerlerin kanın pıhtılaşmasını önlediği, kan yapımına yardımcı olduğu ve kan basıncını düşürdüğü söylenmektedir.

Safra kesesi salgısını arttırdığı ve taş oluşumunu önlediği görülmüştür.

Soğanlı süt kürünün düzenli olarak kullanımı kanser üzerinde olumlu etkiler gösterdiği söylenmektedir.

Soğanlı süt kürünün aynı zamanda Kalp ve kanser hastalıkları yanında bunama hastalığı olan Alzheimer’a da iyi geldiği söyleniyor.

Ayak, bacak ve vücudun belirli yerlerinde oluşan ödem ve şişliklere akşam yemeğinden 1 saat önce soğanlı süt kürünün içilmesinin iyi geleceği söyleniyor.

Sarımsak-Soğan-Süt Kürü astım hastalığı tedavisinde yardımcı özellik taşır.

Sarımsaklı süt kadın ve erkeklerde doğurganlığı arttırır.

Bacaklarda, kalçada ve diğer eklem yerlerinde oluşan ağrılara faydalıdır.

Günde 3 bardak içilen sarımsaklı süt zatürre hastalığına iyi gelir.

Sarımsak vücut da bulunan toksinleri dışarı atar. Sütle karıştığında bu faydalar ikiye katlanır.

Karaciğerde kaynaklanan problem dolayısıyla ortaya çıkan sarılık hastalığı günde bir bardak sarımsaklı süt ile içildiğinde tedavi ediliyor.

DİLERSENİZ YAPIM VİDEOSUNU DA İZLEYEBİLİRSİNİZ:

Sizler de bu faydaları sahip olabilmesi için bu doğal karışımı tüm sevdiklerinizle paylaşmayı,başkalarının da şifa bulmasına aracı olmayı ihmal etmeyin.Sağlıcakla…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?