Eski  masanızı , yumurta kabukları yapıştırarak çok daha şık bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Yapmanız gereken bir kaç hafta kabuk biriktirmek. Sonrası oldukça eğlenceli. Eski Masanızı ,İçlerini Tükettiğiniz Yumurtaların Kabuklarıyla ,Deri Görünümlü Yepyeni Bir Masa Haline Getirebilirsiniz

Bir sene önce yapmıştım ben bu çalışmayı, görenler o kadar çok beğendi ki, nasıl yaptığımı sizlerle paylaşmak istedim. Dilerseniz uygulamanız bittikten sonra,cam yada şeffaf naylon uygulayabilirsiniz.

MALZEMELER:
Yumurta Kabukları

Beyaz Tutkal

Yağlı Boya

Tiner

YAPIM AŞAMASI :

  • Yumurta kabuklarını kısa bir süre suda beklettikten sonra içindeki beyaz zar kısımlarını soyuyoruz.
  • Uygulayacağımız zemine tutkalı sürüyor, kabukları irili ufaklı yapıştırıyoruz.
  • Tüm zemine yumurta kabuklarını yapıştırdıktan sonra, Yağlı Boyaya biraz Tiner eklliyor , birinci katı sürüyor ve bir gün bekletiyoruz.
  • İkinci kat yağlı boyamızı sürüyoruz, bu aşamada elinizi korkak alıştırmayın, bolca yağlı boya sürün ,masanızın deri gibi görünmesini sağlayacaktır ve sağlamlığını arttıracaktır.

NOT: Yeni fotoğraf ekledim, odanın rengini değiştirince, mutfak masası koltuk ve sandalye rengini de değiştirdim, zımba ve kumaş ile 1 günde tüm takımı yeniledim, tabi uygun aksesuarlarla bütünlük sağladım.

Kırmızı sevdiğim bir renk ama, size tavsiyem odanın büyük parçalarında, koltuğunda, masasında,büfesinde kırmızıyı tercih etmeyin, çok göz yoruyor, bunun yerine kırmızı küçük detaylar kullanın, çok daha uzun ömürlü kullanırsınız. Yoksa benim gibi sürekli yenilik peşinde olursunuz 🙂

Yeni masam , sandalyem bakalım ne zaman tekrar bir değişime uğrayacak:)

ŞİMDİ DE YAPIMINI VİDEOLU İZLEMEYE NE DERSİNİZ ? 

GÜZEL GÜNLERDE KULLANMANIZ DİLEĞİYLE…

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..