Birçok dekorasyon çalışmasında , oda ve obje süslemede , davetiye ,bebek şekeri yapımında tamamlayıcı görsel öğe olarak kullanabileceğiniz iskelet yaprak, hem çok şık ve narin hem de pratik ve maliyeti oldukça düşük bir çalışma. İstediğiniz tüm yapraklarla çalışabilirsiniz.

MALZEMELER: 

  1. Yaprak

  2. Çamaşır Sodası

  3. Su

  4. Fırça

  5. Boya

YAPIM AŞAMASI:

  1. Uygulamayı yapmak istediğiniz tüm yaprakları güzelce yıkayın ve bir tencere koyun.

  2. Üzerine 1 bardak çamaşır sodası ve 4 bardak su ekleyin.

3.Kaynamaya bırakın, seçtiğiniz yaprakların cinsine göre bu süre değişim gösterebilir, yarım saat ile bir saat arası sürüyor. Yumuşama farklılıkları olacağı için aynı cinsten yaprakları aynı tencerede kaynatırsanız,sorun olmayacaktır.

4.Yapraklar iyice yumuşadıktan sonra tencerden çıkartın.Temiz suda durulayın ve kağıt havlu üzerine serin.

 5.Bu aşamada yaprakların iskeletine zarar  vermeden, diğer parçaları bir fırça yardımıyla nazikçe                       çıkartacaksınız.

6.İskeleti elde ettikten sonra tekrar nazikçe suda yıkayın.

7.İstediğiniz renk boya ile ( gıda boyası ,akrilik boyalar,guaj boya ) boyayıp kurumaya bırakın.

8.Eğer şeffaf bir renk istiyorsanız,çamaşır suyunda istediğiniz rengi alana kadar bekletin sonra durulayıp ,kurumaya bırakın.

Yapraklardan yapabileceğiniz bir diğer hızlı sonuç getiren çalışma ise ; Yaprakları  Sprey Boya uygulamalarında , şablon olarak kullanmak.İstediğiniz boy, renk ve modelde yaprakları, uygulayacağınız zemine , yerleştirin ve üzerine sprey sıkın, bantla çerçevenizin dış kısımlarını çevrelerseniz, istenmeyen boyanmalar olmayacaktır,boyamanız bitince bantı çıkarır , tablonuzu asarsınız , işte bu kadar basit 🙂 tablo olarak  kullanabileceğiniz gibi ,direk duvara da uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
1
Mutlu Oldum
2
Bayıldım
5
Emin Değilim
1
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..