Kötü kolesterol seviyesini düşürmek ,Sağlıkla kilo vermek için doktorlar iki yol önermektedir: diyet ve egzersiz. Mümkünse, kırmızı yağlı eti yağsız et ,tavuk veya hindi ile değiştirin.Eğer, çorba içmeyi tercih ederseniz, az yağlı et kullanın.

Sadece kışın değil, diğer mevsimlerde de diyetinize soğan ve sarımsak ekleyin. Bu bitkiler sadece kolesterol içermez, aynı zamanda kan pıhtılarının oluşumuna müdahale eder.Pişirme ve kızartma işlemi sırasında bile özellikleri yok olmaz. Sarımsaktan bahsedelim, vücudunuzda ve göbekte biriken “kötü” yağın yok edilmesine yardımcı olacak iki maddeden oluşan bir tarifi sunalım.

GEREKLİ MALZEMELER:

12 diş sarımsak
Yarım litre kırmızı şarap
Cam şişe.


Hazırlama ve kullanma:Sarımsağı 4 parçaya kadar soyup kesin. Cam kavanoz içine sarımsakları koyun ve kırmızı şarap ekleyin.Kavanozu sıkıca kavrayın ve güneşin alan bir yerde bırakın.Her gün kavanozu sallayın ve iki hafta boyunca yapın.İki hafta sonunda, karışımı sıkın ve sıvıyı kapaklı koyu bir kavanoz içine koyun.

Not: Karışımı günde 3 kez 1 kaşık tüketin. 1 ay boyunca devam etmelisiniz.

Ayın sonunda, sağlığınız ve siluetiniz için önemli ve olumlu bir değişiklik göreceksiniz. İsterseniz kan testi yaptırmak için doktora gidin. Bir başka ipucu ise, öncesi ve sonrası resimlerini ve bel ölçümlerini almaktır, bu şekilde faydaları kontrol edebilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..