Vücudunuzun Yardım İçin Çığlık Attığına Dair 8 İşaret! Meğer Hepsinin Bir Anlamı Varmış  İnsan organizması, birçok     iç işlemin aynı anda gerçekleştiği mükemmel bir mekanizmadır. Bazen vücut bize görmezden geldiğimizin sinyallerini gönderir, bu da sağlık sorunlarına neden olur.

Sizlerle paylaşacağımız 8 işarete dikkat edin, hayatınızı daha sağlıklı devam ettirebilmeniz için gerekli adımları atın.

    # 8 Uykusuzluk, sinirlilik ve ayaklarda kramplar

Bu belirtilere sahipseniz, vücudunuzun magnezyum ve potasyum gerektirdiği anlamına gelir . Bu önemli elementlerin eksikliğini gidermek için günlük diyetinize domates, portakal, muz ve ıspanağı ekleyin.

# 7 Kuru cilt

 

Cildin kuruması vücudunuzun E vitaminine ihtiyacı olduğunu gösterebilir , bu nedenle sebze, yağ, fındık ve balık tüketimini arttırmanız gerekir.

# 6 Tatlı yemelisin

Birden vücudunuzun daha tatlı istediğini anlarsanız, bunun nedeni sinir gerginliği, depresyon ve yorgunluk olabilir. Vücut , glikoz rezervlerini yenilemeyi ister . Aşırı kilolu sorunlardan kaçınmak için bal veya bitter çikolata yemek daha iyidir.

# 5 Buz yemek arzusu

 

Bazen buz yeme arzusu, kansızlığınızın ve vücudunuzun demir eksikliği hissettiğinin bir işaretidir . En iyi demir kaynakları sığır eti, yumurta ve deniz ürünleridir. Ancak, buzu özlerseniz ve enerji yoksa doktora gitmelisiniz.

# 4 Diş etlerin kanıyor

Dişlerinizi fırçalarken diş etlerinizin her zaman kanamaya başladığını fark ederseniz

, vücudunuzun C vitamini alması gerektiği anlamına gelir. Diyetinize eklemeniz gereken yiyecekler: narenciye, ıspanak, kırmızı ve yeşil biber, domates, karnabahar, lahana ve brokoli.

# 3 Gevrek saç ve tırnaklar

Vücudunuz size söyler vitamini B ihtiyacı . Bu durumda daha fazla süt içmek, nori deniz yosunu ve mantar tüketmek zorundasınız.

https://www.hobifun.com/sok-oldum-%f0%9f%98%ae-bir-parca-aloe-vera-ile-mucize-etkiler-en-pratik-leke-ve-kirisiklik-tedavisi/

# 2 Göz çevresi

Bu halka 50 yaş üstü insanlarda görülebilir ve normaldir. Fakat genç biriyle karşılaşırsa, kolesterolünün yüksek olduğu anlamına gelir. Mutlaka doktora gitmelisin.

# 1 Yunan ayağı

İkinci parmağın diğerlerinden daha uzun olması durumunda, bir kişinin “Yunan ayağı” olduğu söylenir. Bu anatomik detay parmaklarda nasır ve rahatsızlığa neden olabilir. Ayakkabı giymek bile oldukça rahatsız edici olabilir, bu nedenle seçtiğiniz modellere ve stile dikkat edin.
Bu 8 İşaretten herhangi biri sizde de varsa, neler yapmanız neler yemeniz gerektiğini mutlaka kaydedip ,hayatınızı bu şekilde düzenlemeye özen gösterin.

https://www.hobifun.com/cogumuz-bu-hatayi-yapiyor-onceden-kaynattiginiz-suyu-sakin-tekrar-kaynatmayin/

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..