Erkekler, sakal modellerini modadan daha çok takip ederler. Ancak ortaya çıkarılan bir gerçek nedeniyle sakalsız bir hayat düşünemeyen erkekler bile sakallarını uzatmayı yeniden gözden geçirecekler.

ABC haber grubunun bir kanalı olan KOAT muhabirleri, New Mexico eyaletinin Albuquerque şehrinde sokakta gördükleri erkeklere, yapacakları bir deney için sakallarından bir parça alıp alamayacaklarını sordular. Erkeklerden alınan sakal örnekleri Quest Diagnostics çalışanı olan John Golobic isimli mikrobiyologa gönderildi. Erkeklerden alınan sakal örneklerini inceleyen Golobic, sakallarda yer alan bakterileri görünce çok şaşırdı.

KOAT’a konuşan Golobic, “Genelde deneylerin sonuçlarına şaşırmam. Ancak bu seferki gerçekten çok şaşırtıcıydı” dedi.

Erkeklerin sakallarında bulunan bakterilere genelde insan dışkılarında rastlanıyormuş. Aslında, erkeklerin sakallarında, umumi tuvaletlerdekinden daha fazla bakteri varmış.

Bakteriler ciddi hastalıklara sebebiyet vermezken, Golobic bulduğu sonuçların sakallı erkeklerin temiz olmadığını kanıtladığını söyledi.

Daha temiz olmak için sakallarınızı kesmeye razı mısınız?

Eğer sakalsız yapamam diyen erkeklerdenseniz şunları uygulamanız gerekiyor:

Öncelikle sakallarınızla oynamayı bırakın. Sakallarınızdaki bakteriyi ağzınıza bulaştırmak istemezsiniz. Evinizde yedek bir diş fırçası bulundurarak bunu sakallarınızı temizlemede kullanın. Yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra diş fırçasıyla sakallarınızı ovuşturun.

Sakallarınızı kesmeyi düşünüyor musunuz? Sakallı arkadaşlarınızı konu hakkında bilgilendirmek için paylaşın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..