Ütünüzü yeni gibi Yapmanın Bildiğim Tüm Yollarını Sizlerle Paylaştım, Artık zamandan ve    elektrikten kar edip, daha az emekle daha iyi Ütüleme Yapabileceksiniz.

Ütü içindeki Kireç,alt tabandaki Pas ve Lekeler ütünüzün performansını azaltır, az buhar verme,ısı düşüklüğü ve      giysilerinize bıraktığı lekeler yüzünden zor olan ütü yapma işi,daha da keyifsiz bir hal alır.

    Yaptığım 3 aşamalı uygulama ile, çok daha kısa sürede ütü yaparken giysilerdeki    lekelenmelerden kurtulup, daha verimli bir şekilde ütü yapıyorum.

   Sırasıyla yaptığım uygulamalara bakalım.

1.Aşama : Ütünün tabanındaki Lekelerden , kalıntılardan kurtulup daha kaygan hale getirmek.

*Yağlı kağıt kesip , üzerine Tuz dökün.

* Ütünüzdeki Su haznesini Boşaltın.

* Ütüyü fişe takın, buhar düğmesini kapatın, en yüksek ayarda ısınmasını sağlayın ve fişten çekin.

* Tuz üzerinde ütünüz soğuyana kadar gezdirin.

2.Aşama : İçindeki Kireci Yok Etmek

*Ütüyü fişe takın en yüksek ayarda ısınmasını bekleyin.

*Buhar düğmesini en yüksek ayara getirerek Beyaz Sirke ve Su karışımını dökün. ( Yarım ölçü Beyaz Sirke -Yarım Ölçü Su )

*İçindeki karışım bitene kadar Buhar Düğmesine basın . ( Yanınızda boş bir kap bulundurun, içinden çıkan Kirece şaşıracaksınız, Kesinlikle Beyaz Sirke kullanın,yoksa ağır bir koku ve giysilerinizde Lekeler oluşur)

*Uygulamanın ardından ütüyü fişten çekin ve su haznesine birkaç kere su ile doldurup boşaltarak ,sirkeden arındırın. Tüm kirin ,pisin gittiğinden emin olmak için tabanı ,zeytinyağı damlattığınız bir bez ile silin ve ilk ütülemenizi ,eski bir bez parçasında yapın.

3.Aşama: Kirden ,Pastan ,Lekeden Kurtuldunuz ,artık Daha Kısa Sürede Ütü Yapmak Isıyı daha çok Kullanabilmek için Ne yapmalı:
*Alüminyum folyoyu, ütü masasının altına serin, üzerine ütü masası örtüsünü yerleştirin. Alüminyum folyo ısıyı yansıtıp, çamaşırlar hem alttan hem de üstten ütülediğinden, çok daha kısa sürede ,kırışıklıklarla daha az boğuşarak ütü yapabileceksiniz.

Düzenli olarak Ütünüzü temizlemeyi ve su haznesine Çaydanlıktaki kaynamış suyunun arta kalanından eklemeyi unutmayın. Hepimize Kolay Gelsin !!!

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..