Bu 4 Uygulamayı ardı ardına yapın, Cildinizdeki muhteşem değişime inanamayacaksınız. Pahalı güzellik salonlarında yaptırabileceğiniz Altın Maske’nin bu Doğal Tarifle de yapılabileceğini söylesem 🙂 İzlemeniz gereken 4 aşama var sonunda da elde edeceğiniz parlak, canlı ,temiz ,kırışıklıklardan lekelerden kurtulmuş ,ışıl ışıl bir yüz,kesinlikle denemeye değer. Bakalım neleri hangi sırada yapıyoruz ve hangi malzemeleri kullanıyoruz.

 

1.Aşama: Temizleme

2.Aşama: Ovma

3.Aşama: Buhar

4.Aşama: Maske

Öyle hemen maskeyi uygulamıyoruz bu tarifte,önce yüzü maskeye uygun hale getireceğimiz aşamalar var.

1.Temizleme aşamasında, yüzümüzü yıkayıp kuruttuktan sonra, pamuğu Soğuk Süte batırarak yüzümüzü ve boynumuzu siliyoruz.10 dakika yüzümüzde kalıyor ve sonrasında soğuk su ile yıkayıp kurutuyoruz.

2.Ovma aşaması için küçük bir tabağa şu karışımı hazırlayın:

1 çay kaşığı Bal

1 çay kaşığı Limon Suyu

1 çay kaşığı Şeker

İyice karıştırın, yüz ve boynunuza masaj yaparak karışımı sürün. Parmak uçlarınızla karışımı dairesel hareketler yaparak masaj için kullanıyoruz, amacımız ölü deriyi yüz ve boyun bölgemizden atmak. 5 dakika masaja devam edin, cildinizdeki değişikliği hissetmeye başlayacaksınız,pul pul ölü,kuru deri dökülecek.

3.Buhar işleminde biraz kaynar su ve temiz bir havluya ihtiyacınız var. Derin bir kaba suyu dökün ,yüzünüzü içine yerleştirin,havluyla kapatın.5-10 dakika bu şekilde bekleyin,tüm gözenekler açıldı. Yüzümüzü temizledik, masajla ölü deriyi attık,buharla da gözenekler açık,artık yapacağımız maskeyi gönül rızası ile hapsedecek, cildinizi bununla kaplamanıza müsade edecektir 🙂

4.Son ve En Önemli Aşamaya ,Maskeyi uygulama aşamasına geldik . Gerekli Malzemelere Bakalım:

  •  1 yemek kaşığı Limon suyu

  • 1 yemek kaşığı Lor

  • 1 yemek kaşığı Bal

  •  Yarım çay kaşığı Toz Zerdeçal

  • 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

♥ Tüm Malzemeleri topak kalmayacak şekilde iyice karıştırın.

♥ Yüzünüze ve boynunuza ( göz çevresi ve dudak hariç) kalın bir katman halinde sürün.

♥ 20 dakika bekletin.

♥ Süre sonunda yüzünüzü ve boynunuzu soğuk su ile durulayın. Nemlendirici sürün(krem veya zeytinyağı) Göreceksiniz ki gerçekten çok işe yarıyor. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Çok hassas bir cildiniz var ise; Kol bileğinizin iç kısmında küçük bir deneme yapın,herhangi bir kızarıklık ,kaşıntı veya yanma olmuyorsa ,uygulayınız.

Benim hassas bir cildim olmasına rağmen hiçbir yanma ve kızarıklık olmadı 🙂 Boyun bölgenizde uygulama yapmayacak iseniz; verdiğim ölçüleri yarı yarıya azaltarak karışımı hazırlayın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..