Herkesin bildiği gibi bir tutam tuz bile yemeğe ne kadar lezzet katıyor. Bilmediğiniz şey ise tuzun aklınıza hiç gelemeyecek olan diğer yanları.

Tencere ,tava temizlemekten,lavabo temizliğine,sünger temizliğinden yere düşen yumurtayı temizlemeye kadar,birçok farklı alanda size hızlı ve doğal temizlik yapma olanağı sağlayacak olan Tuz ile ilgili bir videomuz var.

Videoda, tuz kullanarak ütünüzü nasıl temizleyeceğinizi öğreneceksiniz. Eğer yanlışlıkla yere yumurta düşürürseniz yeri tuzla nasıl temizleyeceğiniz göreceksiniz. Evet, tuzu yeri temizlemek için bile kullanabilirsiniz. En iyisi de tuz kullanarak tava temizlemek. Gerçekten çok zekice. Sizin favoriniz hangisi? Yorum bırakarak favorinizi belirtebilirsiniz.

Bunlara ek olarak ;
Elde kalan balık kokusunu tuzla yok edebilirsiniz

Balık ayıkladıktan sonra ellerinize yapışıp kalan balık kokusundan şikayetçiyseniz tuzdan yardım alabilirsiniz. Balık ayıklama ve hazırlama işi biter bitmez bir yemek kaşığı tuzu elinize dökün ve iyice ovalayın. Suyla duruladıktan sonra koku da gidecektir.

Fincanlarınızdan kahve ve çay lekelerini çıkarabilirsiniz

Fincanların içine yerleşmiş ve yıkasanız da gitmeyen kahve ve çay lekelerinden kurtulmak için bir limon kabuğuna az miktarda tuz dökün ve bununla fincanı ovalayın. Bu kadar basit.

Tavadaki kızgın yağ alev alırsa büyümemesi için üzerine tuz atıp söndürebilirsiniz

Tavadaki kızgın yağ aniden alev alınca ne yapacağınızı bilemiyorsanız bu yöntem işe yarayabilir. Öncelikle asla ve asla alev alan tavaya su dökmeyin. Bunun yerine tavanın üzerine bol bol tuz dökerek sönmesini sağlayabilirsiniz.

Kesme tahtalarınızı tuz ve limon yardımıyla tertemiz yapabilirsiniz

Özellikle ahşap kesme tahtaları üzerindeki lekelerden kurtulmak için ihtiyacınız olan limon ve biraz tuz. Tuzu kesme tahtasının üzerine serpin. Sonra bir limonu ikiye ayırdıktan sonra tuzu ıslatacak şekilde tahtanın üzerinde gezdirin ve ovun. Sonra kesme tahtasını sudan geçirin ve kurumaya bırakın. Bu kadarcık.

Haşlanmış yumurtaları daha kolay soymak için kullanabilirsiniz

Haşlanmış yumurtaları soyarken uğraşmak istemiyorsanız yumurtaları haşladığınız suya bir çimdik tuz atmanız yeterli. Sonrasında haşlanan yumurtanın kabuklarını soyarken büyük parçalar halinde, kolayca çıkarabileceksiniz.

Havlu ve kıyafetlerdeki küf lekelerini çıkarmak için tuz kullanabilirsiniz

Eğer havlulardaki ve bazı kıyafetlerinizdeki küf lekelerinin çıkmadığından şikayetçiyseniz onları makineye atmadan önce bir limonla tuzu karıştırarak elde ettiğiniz maddeyi lekelerin üzerine sürerek yayın. Sonra güneş ışığında kuruyana kadar bekletin.

Eğer videodaki veya görseldeki ipuçlarının ailenizdeki biri ya da arkadaşınız için yararlı olacağını düşünüyorsanız paylaşmayı unutmayın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..