Sarımsağında Sütünde ayrı ayrı çok faydası var Ancak bu iki malzemeyi karıştırıp içtiğinizde vereceği fayda ayrı ayrı tüketildiğinde verdiği faydadan çok daha fazla. Uykusuzluktan – Öksürüğe, Zattüreden – Astıma kadar daha bir çok hastalığa şifa oluyor.

Şimdi bakalım, neler gerekiyor, nasıl hazırlayıp , hangi hastalıklara çare buluyoruz.

Sayısız sağlık durumunu iyileştirmenize yardımcı olan basit ama çok Etkili SARIMSAK SÜTÜ tarifi için,

GEREKLİ MALZEMELER:

10 soyulmuş ve kıyılmış sarımsak

500 ml Süt

1 tatlı kaşığı Şeker

250 ml Su

YAPIM AŞAMASI :

Su ve Sütü tencereye koyun.

Sarımsağı soyup, doğrayın, tencereye ekleyin.

Orta derecede kaynamaya bırakın, kaynadıktan sonra altını kısın iyice karıştırın.

Ocaktan indirin süzün.

  1. Şekerini ekleyin, Sıcak içmeniz tavsiye edilir.

Sarımsak Sütü ve İyileştirdiği Sağlık Koşulları:

Zatürre Günde üç kez Sarımsak Sütü içmek Zatürreyi sonlandırır.

Kalp  Sorunları: DL kolesterol seviyelerini, düşürür, böylece dolaşım sisteminin iyileştirir, pıhtı oluşumunu önler. Sarımsak Sütü, yağsız ya da az yağlı süt ile hazırlanırsa, kalp problemleri için daha da iyi olur. 

Artrit: Eklem iltihabı ve ağrı semptomlarını tedavi etmek için her gün Sarımsak Sütü içmelisiniz.

Öksürük: Sürekli öksürüğe yakalanırsanız Sarımsak sütünü hazırlamalı ve üzerine zerdeçal koymalısınız. Antibakteriyel özelliklere sahiptir ve anında öksürüğü iyileştirir. Bu karışıma bal eklenirse, öksürük tedavisine ek olarak iyi bir balgam söktürücü olur.

Uykusuzluk: Sarımsak yatıştırıcı özelliklere sahip olduğu için , uyku probleminizi çözmede büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Sarılık : Sarımsak aynı zamanda iyi bir antioksidandır. Karaciğer enzimlerini tetikler. Sarımsak, vücutta detoksifikasyon için önemli miktarda kükürt içerir. 

Sarımsak çok yararlıdır – özellikle yağlı karaciğer için. Allicin ve selenyum açısından zengindir, yağ oluşumunu düşürmek için safra işleyişini geliştirir. Dört ile beş gün boyunca Sarımsak Sütü içerseniz bu sorun kaybolur.

Kolesterol Sarımsak Sütünün ,bir hafta boyunca düzenli olarak içilmesi , kötü kolesterol olarak da bilinen düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) kolestrol miktarını düzenler ve  yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) miktarını iyileştirir.

Sarımsak sütü, sindirim suları üretimini kışkırttığından ishale de yardımcı olabilir.

İktidarsızlık : İktidarsızlık, sarımsağın üzerinde inanılmaz bir etkisi olan başka bir sağlık konusudur. Haşlanmış tüketildiği takdirde erkeklerle ve kadınlarla infertiliteyi tedavi eder.

Akciğer tüberkülozu : Göğüs hastalıkları, sarımsak sütünün tedavide muhteşem etkiye sahip olduğu bir diğer problemdir. Bu sarımsağın içerdiği kükürtten kaynaklanmaktadır. 

Siyatik : Bu karışım siyatik sinir ağrısını hafifletir. Sarımsak Sütünü daha uzun süre içmek siyatik ağrısı tedavisinde size yardımcı olabilir.

Sindirim sistemi sağlığı : Sarımsağın antiseptik özelliklerinden dolayı bağışıklık sistemini iyileştirebilir ve sindirim sağlığını koruyabilir. Aynı zamanda vücuttaki toksik atıkları  giderir .

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..