İtiraf ediyorum. Bahçemle ne kadar ilgilensem de bir bahçıvan kadar iyi değilim. Peki siz de benim gibi bahçeyle uğraşmayı seviyor fakat çok bilginiz yoksa ne yapıyorsunuz? Tabii ki her zaman profesyonellerden tavsiye almakta fayda var.

Az sonra okuyacağınız kulağa tuhaf gelebilir. Ancak profesyoneller tarafından sıkça kullanılan bir yöntemmiş.

Malzemeler:

Saksı
Toprak
Çiğ yumurta

Bitkinizi dikmek için önce bahçede bir nokta belirleyin. Seçeceğiniz yer yetiştireceğiniz bitkiye uygun bir konumda olmalı.

Yumurta kabuklarının içerdikleri kalsiyum ve diğer mineraller sayesinde toprağı beslediğini biliyorsunuzdur. Muhtemelen duymadığınız şey de yumurtanın tamamını toprağa bırakmak. Toprağın altına bırakacağınız çiğ yumurta kabuğu sayesinde hem mineral kaynağı olacak hem de yumurtanın içindekiler bitkinizin kökünün çürümesini engelleyecek.

Bitkinizi dikeceğiniz yeri seçin. Yumurtanızı toprağa koyun ve üzerine toprak serpin. Yumurtanız çürümeye başladıkça, toprak mineral dolacak.

Birçok kişi bunu denedi ve olumlu sonuç aldı. Profesyonel bahçivanların yumurta haricinde muz ile de bunu yaptığı biliniyor. Hemen deneyin.

Denedikten sonra doğa anaya güvenin.

Size tavsiyem son kullanma tarihi geçmiş yumurtaları kullanmanız. Böylelikle yumurtanızı israf etmiş olmayacaksınız. Yukarıdaki yöntemi bahçenizde denemeye hazır mısınız?

Bahçeyle uğraşan arkadaşlarınız varsa yazıyı onlarla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..