BU 5 HAREKETİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRENLER , SAĞLIKLARINI GÜZELLİKLERİNİ KORUYOR. Günlük hayatınıza devam ederken ,vereceğimiz bu basit tüyolar ve egzersizlerle ,hem günlük hayatınızın koşturmacasını yarıda bırakmamış hem de zamanınızı daha verimli kullanarak güzelleşmiş olacaksınız.

Bu tüyoları ve egzersizleri günlük rutininiz haline getirmeye özen gösterin. Bakalım en çok işinize yarayacak olanı hangisi:

   1.Masa Başı İşinizi Yaparken, Bir Yandan da Kırışıklıklara Karşı Alın Masajını Yapabilirsiniz:

Dirseği masaya yerleştirin ve avuç içi, iç kısmı yukarı bakacak şekilde çevirin. Alnınızı avuç içi tabanına koyun ve   boynunuzu gevşetin. Elinizle dairesel bir hareket yaparak, kaşlar arasındaki çizgiden saç çizgisine kadar yumuşak bir baskı uygulayın. Her zaman yukarı dönük olarak alnın tüm yüzeyini çalışmak için masaj hareketlerini tekrarlayın.

Ne zaman yapmalı: iş günü boyunca.

  2. Sağlıklı damarlara ve genç ellere sahip olmak için yumruklarınızı sıkın

Damarların sağlığını iyileştirmek ve elastikiyetlerini arttırmak için bu egzersizi günde birkaç kez uygulayın. Eldeki kan damarları daha az görünür hale gelecektir.

Ellerinizi güçlü yumruklarla kapatın ve açtığınızda, parmaklarınızı gevşetmeden uzatmaya çalışın. Günde 3-4 kez 20 sıkıştırma yapın.

Ne zaman yapmalı : gün boyunca.

  3. Lenfatik drenajın sıçraması

Lenflerin iyi dolaşımını sağlamak için (yani vücutta ödem ve vücutta sıvı tutulmasından kurtulmak), venöz dolaşımı iyileştirmek ve sabahları taze hissetmek için basit bir lenf drenaj tekniğini kullanabilirsiniz.

Topuktan zemine hafifçe vurarak sessizce yüzeyden yaklaşık 1,5 veya 2 cm uzakta durun ve alçaltın. Başlangıç ​​pozisyonuna dönün. Egzersiz hızlı bir şekilde yapılmalıdır, bu yüzden göğsünüzü elinizle tutabilirsiniz, böylece rahatsız edici hisler yaşamazsınız. 100 atlamanın yapılması önerilir. Egzersizi ayakkabısız veya düz tabanlı yapmak daha iyidir.

Ne zaman yapmalı : banyoda sabahları. Uzun bir yokuş yukarı tırmanıştan sonra yorgunluktan kurtulmanıza da yardımcı olur.

4. Duruş geliştirmek için kapıya asılmak:

Bu streç hem yetişkinler hem de çocuklar için iyidir. Omuz bıçaklarını “yerine” koymaya

, omuzların doğru pozisyonunu korumasına, göğsünü açmasına ve sırt kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur.

Kapı çerçevesinin üzerinde durun, bel kısmındaki kenarları alın ve öne doğru eğin. 10 ila 20 saniye bekleyin. Sırt gergin olmalı, omuz kemikleriniz geri atılmalı ve karın gergin olmalıdır. Başlangıç ​​pozisyonuna dönün. Bu egzersiz günde birkaç kez yapılıp, süspansiyon süresini kademeli olarak artırabilir.

Kolları ne kadar yükseğe çıkarırsanız, kaslara o kadar fazla gerilim girer, tercihinize göre ayarlanır. Bu alıştırmayı yapmanın başka bir yolu var : Kollarınızı kapının kenarlarına bükülmüş şekilde yerleştirin ve bir adım öne doğru hareket edin. Bu durumda, gövdenin üst yarısı kapının çerçevesi içinde kalacaktır.

Ne zaman yapmalı : sabah ve akşam tuvalete giderken.

5. Kalça kaldırma için küçük egzersizler :

1. Oluklarınızı sıkın ve 20 saniye rahatlayın. 10 saniye ara verin ve egzersizi 5 kez tekrarlayın.

2. Yürürken kalçaları gerin. Sağ ayağa adım atarken, sağ gluteusu gerin ve sola doğru sola sürün. Egzersiz ile 30 adım ve 30 adım dinlenme yapın. 5 kez tekrarlayın.

Ne zaman yapmalı : gün boyunca.

En çok hangi egzersizi beğendiniz? Evde iseniz ;evde, çalışıyorsanız iş yerinde ,gününüzü bölmeden  yapabileceğiniz bu küçük egzersizleri alışkanlık haline getirmeniz size büyük fayda sağlayacaktır. 

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..