Saç dökülmesi, yaşlılarda olduğu gibi genç nüfusta da ortak bir sorun haline gelmiştir. Bu, genetik olmasının yanı sıra ,şampuanlarda ve saç köklerini yok eden kremlerde çeşitli kimyasallar kullanması nedeniyle,saç kayıplarının yaşandığı anlamına gelir.

Sarımsaklı suyun saç dökülmesini önlediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Birçok şampuan ve saç bakım ürünlerinde kullanılan bir madde olarak karşınıza çıkmaktadır . Sarımsak dolaşımı hızlandırırken, yeni saçları büyümeye teşvik eder ve antiseptik olarak işlev görür.

Saç dökülmesini önlemek için Sarımsak Suyu Yapımı..

Tek ihtiyacınız Sarımsak.

Bir tüm sarımsağı soyup ezerek suyunu çıkarın. Suyu tüm saç diplerinize nüfuz edecek şekilde sürün. Yaklaşık bir saat bu şekilde bekletin ve daha sonra saçınızı normal olarak şampuanla yıkayın.

Dilerseniz,sarımsak suyunuza Bal ve Zeytinyağı ekleyerek,saçlarınızın dökülmesini önlerken,yenilerinin çıkması için saç köklerinizi harekete geçirir ve diğer taraftan da var olan saçlarınızın sağlığına katkıda bulunmuş olursunuz.

Saçı hızlı şekilde yenilemek için haftada iki kez bu yöntemi kullanın. Saç dökülmesi nedeniyle depresyona girmeyin,  öncelikle doğal yollarla tedavi etmeye çalışın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
2
Mutlu Oldum
6
Bayıldım
3
Emin Değilim
8
Beğenmedim
1

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..