Odanızdaki her şey birbiriyle uyum içinde,kapılar, duvarlar,perdeler,kullandığınız süs objeleriniz ,ama küçük bir detay ,tüm güzellikleri gölgeleyebilir. İşte bu yüzden ,prizlerinize yeni bir görünüm getirmenizi sağlayacak,çok basit ,hızlı sonuç veren ,düşük maliyetli bir çalışmayı aktarmak istiyorum sizlere.Evdeki tüm prizlerinizi aynı renk ve modele çevirebileceğiniz gibi,odanızın renk ve tarzına uygun çalışmalar da yapabilirsiniz. Yapım aşamaları ile birlikte iki çalışma ve birçok öneri sunuyorum sizlere,umarım beğendiğiniz bir çalışma çıkar aralarından.

 

MALZEMELER:

*Tutkal

*Sim

*Yağlı Kağıt

*Fırça

YAPIM AŞAMASI:

1.Yağlı kağıttan bir parça koparın ,çalışmak istediğiniz alana koyun( sim dökerken,bir kısmı kağıda dökülecek,yağlı kağıt kullanırsanız,dökülen bu simleri kolayca,prizin üzerine geri aktarabilirsiniz)

2.Evde kullanmakta olduğunuz prizlerinizin dış çerçevelerini ,küçük bir tornavida yardımıyla  çıkarın,çok kolay bir şekilde çıkıyor,öncesinde her ihtimale karşı,elektrik akımını merkezden kapatın,bir kaç tanesini çıkardıktan sonra ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

3.Priz çerçevelerinize öncelikle yapıştırıcınızı sürün.İsterseniz beyaz tutkal,isterseniz ise kumaş ve peçete yapıştırıcısı olarak kullanılan,dekupaj yapıştırıcılarından (bunların fiyatı 25tlden başlıyor,bazı markalarda daha ucuzunu bulmak mümkün, ama beyaz tutkal çok daha düşük maliyetli oluyor ve aynı sonucu alabiliyorsunuz) kullanabilirsiniz.Küçük bir fırça yardımıyla kısım kısım yapıştırıcınızı sürün.

4.Simlerinizden çerçevenizin tutkal(yapıştırıcı) sürdüğünüz kısımlarına dökün,aşama aşama devam edin ve son olarak kağıdınıza dökülen simleri,çerçevenizin yan kısımlarına batırarak,hem dökülen simleri alın hem yan kısımları açıkta bırakmamış olun.

5.Vidalayacağınız kısımlara denk gelen simler için,tornavida yardımıyla açıklıklar bırakın ki,çerçevenizi takarken işiniz kolay olsun.Kuruduktan sonra,tekrar tutkal uygulayın.Böylelikle daha uzun süreli ve sağlam bir kullanıma ulaşmış olursunuz.

2.UYGULAYABİLECEĞİNİZ İKİNCİ PRİZ ÇERÇEVESİ YENİLEME ÇALIŞMANIZ;

Eğer çok daha az malzeme ile,çok daha hızlı bir çalışma yapmak istiyorsanız,hemen bunu deneyebilirsiniz,ayrıca memnun kalmaz veya sıkılırsanız,anında iptal edebiliyorsunuz.

MALZEMELER:

 

*Renkli Bantlar

*Maket Bıçağı

YAPIM AŞAMASI:

Priz çerçevelerinizi yuvasından çıkardıktan sonra,birkaç farklı renkteki bandı istediğiniz şekilde çerçevenize yapıştırıyorsunuz.

Ters çevirip,dışına taşan kısımları bir maket bıçağı yardımıyla kesiyorsunuz.

Beklemek yok ,hemen geri takıyorsunuz 🙂

ÖNERİLER:

Sim ve bant çalışmaları hariç yapabileceğiniz birkaç farklı ve şık çalışma daha var:

  • İsterseniz yapıştırıcı yardımı ile,küçük boncuklar ,taşlar ekleyebilirsiniz,sökmenize bile gerek kalmaz.

  • Polyester çerçeveleri odanıza uygun renkte boyayarak,takabilirsiniz.

  • Keçeden ölçüye uygun olarak kestiğiniz bir çerçeve yapar,etrafına uygun ,küçük süslemeler ile canlılık getirebilirsiniz.

  • Kullanmadığınız bir fotoğraf çerçevesini ,süslemeler veya boyama ile uygun hale getirip kullanabilirsiniz.

  • Kartonu prizinizin ölçüsüne uygun şekilde kestikten sonra,üstünü boyar ve sizi yansıtan küçük objeler yapıştırabilirsiniz. Hatta,peçeteden dekupaj çalışmaları yapabilirsiniz.(Önce çerçevenizi tutkallar,sonra peçetenizin beyaz zeminini çıkartır,kullanmak istediğiniz desenli kısmını yapıştırır ve son olarak üzerine ince bir kat tutkal tekrar uygularsınız.

  • Yapılabilecek bir sürü çalışma var, odanıza ,hayal gücünüze ve elinizdeki malzemelere en uygun çalışmayı seçin ve odanıza yeni bir aydınlık getirin 🙂 İyi Çalışmalar Dilerim.

 

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
1
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..